FiDi Release Isso با غذاهای عالی ژاپنی بازگشایی می شود


این سفر بسیار خوبی برای چیکاراشی ایسو بود. در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با سطح بالایی از تجربه به سبک کاپو (145 دلار برای منوی چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند بقیه بسته شد. این برنامه به مدت 9 ماه در Bowery به عنوان یک pop-up yakitori omakase ظاهر شد و اکنون سرانجام با سرآشپز جدید Hideaki Kobayashi در توکیو در خانه FiDi اصلی خود بازگشایی شد. یک منوی جدید به سبک ایزاکایا برای شام ؛ مجموعه ای کامل از کاسه های چیرشی و دانبوری در هنگام ناهار.

در روزهای هفته ، این مکان با ظاهر زیبا به عنوان دومین مکان چیکاراشی عمل می کند ، که متخصص ماهی های خام یا سرخ شده است که روی برنج در خیابان کانال سرو می شود. می توانید از پیشخوان مشرف به آشپزخانه سفارش دهید یا برای سرو کامل در آشپزخانه کوچک اما مدرن عیسی بنشینید.

همانطور که آیوی تسانگ ، شریک چیکاراشی می گوید ، “کاسه های چیراشی ژاپنی تحت تأثیر شوک هاوایی” شگفت انگیز هستند و یک ناهار کمتر از 20 دلار ندارند. یک کاسه ماهی قزل آلا ، که در آن مقدار زیادی ماهی روشن ، تازه و مرغ چسبناک وجود دارد. به دهان افتاد

اگر می خواهید شناور خود را بپزید ، ده ها گزینه donburi وجود دارد ، از جمله Grill Unagi یا Wild Bowl. کاد سیاه بو داده با سرکه سیاه ؛ و غذاهای “با کیفیت” Aburi Otoro شامل ماهی تن پرنده آبی. هاماچی کمانی را که یقه سرخ شده با یقه زرد ، پوست ترک خورده و برنج ، خیار داشت ، برداشتم و از بالا دایکون ترشی کردم.

اما Isso ، همانطور که Tsang توضیح می دهد ، به معنای “بیشتر” است ، بنابراین محفظه شام ​​میز پیشخوان را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شود و این مکان تبدیل به یک رستوران خوب برای ارائه ایزاکایای ژاپنی می شود. وقتی از او پرسیدم چرا او و شریکش سلوین چان تصمیم گرفتند برای صرف یک غذای خوب بنشینند ، پاسخ کوتاه این بود: آشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (yakitori popupida) و حالا سرآشپز کوبایاشی ، اجازه دهید بهترین آنها

در مثال کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است و کاسه ای که از ایسو به اینجا می آورید شگفت انگیز است. گوشت گاو یک گوشت بسیار ظریف و خوب شسته شده است و آب گوشت غنی یا واریشیتا بعد از ذوب شدن اب نبات پنبه ای روی میز شما ، شدت بیشتری می یابد. قارچ ، سبزیجات تند و یک بشقاب توفو به طعم کلی غذا کمک می کند ، اما این یک لقمه گوشت تازه ، چرب و ذوب شده است که از یک قابلمه جوش بیرون می آید و به استخر آب خام می رسد. تخم مرغ ، من مدتها در مورد آن فکر می کنم.

عکس ظروف Issa Isso

گلوله

تاج گل تمپورا (26 دلار)

اسکات لینچ / گوتامیست

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود که با دست کمی ضرب می شود ، مشهور است. چندین گزینه در منو وجود دارد ، از جمله میگو ، بشقاب و سبزیجات ، یک غذای اودون ، و Flounder Tempura فوق العاده و خوشمزه ، که قطعات بزرگ ماهی را در یک “کاسه” قرار می دهد. پوست قرمز شده خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک چربی از جگر ماهی دریایی که در حوضچه ای از سس پونزو نشسته اند ، و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، Tuna Trio – با برادر قرمز روشن ، چوتورو روغنی و ابوری زیبا و کره ای – قطعا شما را خوشحال می کند راستش را بخواهید ، کوبایاشی غذای پخته را آنقدر خوب می شناسد که من همکاتسو بو داده یا گوشت میسو قرمز گوشت گاو یا حتی لاشه مرغ را امتحان کرده بودم.

Chikarashi Isso هنگام بسته شدن در سال 2020 سر و صدا کرده بود ، بنابراین با وجود تاریکی 18 ماهه ، خوب است که ببینیم بیشتر میزها برای شام در اوایل این هفته پر شده بودند ، درست یک هفته پس از باز شدن مجدد. ‘ldi. بدیهی است ، این مکان شام ویژه بسیاری از ما است ، اگرچه ناهار هنوز هم خوب است ، اما وقتی صحبت از کیفیت خوب غذا در اینجا می شود ، می تواند دوباره به یک میز جامد تبدیل شود.

Chikarashi Isso در خیابان 38 رکتور بین خیابانهای غربی و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر روزهای هفته از ساعت 11:30 صبح تا 15 بعد از ظهر برای ناهار و از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب برای شام دوشنبه تا شنبه باز است. تعطیل روزهای یکشنبه (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید