“Millennials” ، “Gen Gen” و سایر نسل ها جعلی هستند


می دانید ، وقتی شخصی نامه سرگشاده می نویسد ، نمایشی در محافل تحقیقاتی وجود دارد یا حداقل در محافل تحقیقاتی به آن درام می گویند.

اوایل امسال فیلیپ کوهن ، جامعه شناس در دانشگاه مریلند در کالج پارک بود. پرسش وی: مرکز تحقیقات پیو ، “مخزن حقایق” غیرحزبی ، “کار درست را انجام دهید” و استفاده از نمادهای نسل را متوقف کنید. ژنرال Z و بیبی بومرز در گزارشات آنها نزدیک به 170 محقق علوم اجتماعی نامه کوهن را امضا کردند که نامه ای خودسرانه و معکوس بود.

کوهن استدلال های خود را ارائه کرد a واشنگتن پست کیم پارکر ، مدیر مطالعات روندهای اجتماعی پیو ، اذعان کرد که “تجزیه و تحلیل نسلی محدود است” و پاسخ داد “این می تواند یک ابزار مفید برای درک روندهای جمعیتی و تغییر نگرش های عمومی باشد”. او اخیراً به من گفت که پیو در حال گذراندن “دوره تفکر” استفاده از نشانه های نسلی است ، در این مدت بحث های داخلی در حال انجام است و از محققان خارجی ، از جمله کوهن دعوت می کند تا نظرات خود را به اشتراک بگذارند.

کوهن استدلال نمی کند که وقتی به دنیا می آیید ، برای مسیر زندگی شما مهم نیست. در شرایط کنونی اقتصادی و فرهنگی ، 18 سالگی با دهه 1990 یا 1960 متفاوت است. چه کسی بزرگ می شود می تواند نحوه ، زمان و نحوه تشکیل خانواده را تعیین کند. خانه ، تحصیلات عالی و ثبات مالی. کوهن و پارکر در همه این موارد توافق دارند.

برچسب Generation حاوی این واقعیت اساسی است که افراد متولد در دوره های مختلف زندگی متفاوتی دارند. اما این برچسب ها مبهم و مبهم هستند – و همیشه خواهند بود. آنها تجربیات ده ها میلیون نفر از افراد بسیار متفاوت را تصحیح می کنند ، تفاوت های ظریف را در مکالمات حذف می کنند و مشترکات را در جایی که هیچ کس نیست تحمیل می کنند. حق با دانشمندان علوم اجتماعی است: برچسب نسل ها احمقانه است.

اول ، آنها بیشتر بافته می شوند. بیبی بومرز گروه زندگی فعلی ، که توسط پدیده جمعیتی واقعی تعیین می شود ، در این مورد ، رونق نوزاد پس از جنگ است. همانطور که کوهن در نامه سرگشاده خود اشاره می کند ، بقیه پارامترها و طول دلخواه دارند: نسل خاموش 18 سال قبل از پایان جنگ جهانی دوم متولد شد. Millennials در 16 سال از 1981 تا 1996 وارد جهان شد. هیچ نهاد رسمی این دسته ها را تأیید نکرده و مبنای آنها را تأیید نکرده است – آنها پس از تکرار مکرر پذیرفته شدند.

به یک معنا ، برچسب نسل ها در چند دهه گذشته واقعی نبوده است. متوسط ​​سن والدین شدن آمریکایی ها در حال افزایش است ، به این معنی که نسل ها از نظر فنی افزایش یافته اند ، اما با این وجود ، Gen X ، Millennials و Gen Genes بسیار بیشتر از Baby Boomers و Silent Generation دوام آورده اند. در حالی که این ممکن است نشان دهد که تغییرات اجتماعی و تکنولوژیکی سریعتر از گذشته اتفاق می افتد ، کوهن استدلال می کند که توضیح دیگر این است که فروشندگان و متخصصان بر مزایا و توجه مربوط به نسل نسل تمرکز می کنند. هنگامی که آنها مشاهده می کنند ، تلاش می کنند. اولین کسی بود که این کار را کرد

برچسب ها نیز به تدریج برای هر گروه جدیدی که می خواهند نمایش دهند بی ربط می شوند. طبق نظرسنجی اخیر YouGov ، این پرونده به نمایندگی از یک فرد بالغ آمریکایی ثبت شده است اقیانوس اطلس، 74 درصد از بومرز خود را با برچسب نسل مرتبط می دانند و این سهم با هر نسل بعدی کاهش می یابد: 53 درصد از ژن های X ، 45 درصد از هزاره ها و 39 درصد از ژن های Z همین را می گویند.

نمودار میله ای که اطلاعات پرس و جو در مورد برگه Generations را نشان می دهد
اقیانوس اطلس | اطلاعات: YouGov

Silent Generation که بین سالهای 1928 تا 1945 متولد شد ، یک ناهنجاری بود ، زیرا تنها 25 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی با شخصیت خود مرتبط بودند. شاید مردم نمی خواهند هویت “ساکت” را بپذیرند. همانطور که لوئیس مناند اخیراً در حذف علائم نسلی اشاره کرده است نیویورک، جیم توصیف مضحکی برای مشاهیر خاموش مانند گلوریا اشتاینم ، محمد علی ، نینا سیمون و مارتین لوتر کینگ.

نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو بی ثباتی این دسته ها را نشان می دهد. در یک نظرسنجی غیر معمول در سال 2015 ، 33 درصد از Millennials گفتند که ژنرال X هستند و 8 درصد گفته اند که آنها Boomers هستند. پانزده درصد از ژن هرس گفتند که خود را بومر می نامند ، 2 درصد بومرها و 4 درصد سایلنتز فکر می کردند که هزاره هستند. این که آیا این نتایج نشان دهنده سردرگمی در مورد نحوه شناسایی فرزندان است یا اینکه آنها عمداً در برابر این صفات مقاومت می کنند ، اکثر مردم فرزندان یافته خود را شناسایی نمی کنند.

آنها می توانند به سادگی در برابر کلیشه های مربوط به نسل خود مقاومت کنند. “هنگامی که یک کلمه (از طریق تحقیقات یا روشهای دیگر) در مورد ویژگی یا عملکرد خاص مربوط به” نسل “مانند نان تست آووکادو یا بدهی دانشجویی ظاهر می شود ، افرادی که آن را نمی خواهند یا این کار را نمی کنند به صورت بازتابی پردازش می شوند. کوهن می نویسد که یک کلیشه یا گرایش برای گروه فرض شده خود است. “بنابراین ، برچسب” در یک بازی فرهنگی برگشت ناپذیر قرار می گیرد. “

بسیاری از این کلیات و کلیشه ها برای نسل های آینده غذا باقی می مانند. توهین در میان جوانان ، افراد مسن و میانسال گفته می شود: بومرها در تماس نیستند. ژنرال X بی تفاوت است. هزاره ها خودشیفته هستند. زومرها عاشق خوردن در غلاف جزر و مد هستند. چندین نسل دشمنی اجتناب ناپذیر است – پیر و جوان همیشه از یکدیگر متنفرند. اما دادن برچسب های آماده و بسیار ساده برای تسلیح شکایات خود کمکی نمی کند و در مکالمات تلخ و احمقانه ای که توضیحات کلیشه ای برای مشکلات سیستمیک ارائه می دهد ، کمک می کند.

به عنوان مثال ، مالکیت هزاره نسبت به نسل های قبلی دارای سطح پایین تری از مالکیت خانه است ، نه به این دلیل که آنها سرسختانه از رشد خودداری کردند ، بلکه به این دلیل که خرید خانه غیرممکن بود. به طور مشابه ، مبارزات مالی نسل ، در زمان آشفتگی اقتصادی تاریخی ، در افزایش هزینه های بهداشت و درمان ، به ناتوانی در مقاومت در برابر خرید روزانه لوکسهای کوچک و نه شروع بلوغ مربوط می شود.

بدتر از همه ، مشاوران و متخصصان بازاریابی با ایجاد چارچوبی یکپارچه از نسل ها و ارائه خود به مشتریان به عنوان مقامات در همه جنبه های زندگی ، از اشتیاق برای چنین داستانهایی استفاده می کنند. “کسی این تفاوت را ایجاد می کند [between generations] این با شماست که این تفاوت را ایجاد کنید. ”بابی دافی نوشت افسانه نسل: چرا کمتر از آن چیزی است که در زمان تولد فکر می کردید، او به من گفت. مفسران فرهنگی و کارشناسان نیز وقتی اظهارات جامعی درباره شخصیت یک نسل خاص ارائه می دهند توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

حتی اگر برچسب نسل جعلی باشد ، آنها در مورد چیز واقعی صحبت می کنند. آنها چنین قدرتی در فرهنگ دارند زیرا آنها یک تنگنای ساده برای صحبت درباره نیروهای پیچیده هستند. برچسب ها راهی برای تشخیص هستند [how] دن وودمن ، جامعه شناس در دانشگاه ملبورن و محقق نسلی ، می گوید: “ما بر اساس زمان خود شکل گرفته ایم و تغییرات اجتماعی را درک می کنیم.”

مشکل مختصر نویسی این است که بر عمومیت هر مکالمه تمرکز می کند ، خواه عادلانه باشد یا نه. بله ، جنرال Z با اینترنت رشد کرد. نه ، همه آنها فکر نمی کنند که ستاره TikTok اوج موفقیت است.

یک میز دو پای با داده های نظرسنجی روی برچسب Generation
اقیانوس اطلس | اطلاعات: YouGov

به نظر می رسد مردم این تنش را درک کرده اند. شصت و چهار درصد از پاسخ دهندگان YouGov به شدت یا به نحوی موافقند که افراد نسل های مختلف دارای شخصیت ها و شخصیت های متفاوتی هستند ، در حالی که تنها 10 درصد به شدت یا کمی مخالف هستند. (بیست و هفت درصد گفتند که بی طرف هستند یا نمی دانند.) با این حال ، پاسخ دهندگان ارزش این برچسب ها را کم کردند تا این تفاوت ها را مورد بحث قرار دهند: 38 درصد فکر نمی کردند که مفید باشند ، 36 درصد. و 26 درصد گفتند که نمی دانند.

انواع دیگری از برچسب ها که در طول گزارش شنیده می شود می تواند درهم ریختگی را کاهش دهد ، اما می تواند مشکلات مشابهی را ایجاد کند: جذابیت برای گروه ها در یک دهه از تولد می تواند مکالمه را کمی دقیق تر کند ، اما دهه های خودسرانه افرادی که با و در پایان متولد می شوند. ممکن است شباهت های بیشتری با افرادی که در ابتدای دیگری متولد شده اند وجود داشته باشد. استانداردسازی طول نسلها و اختصاص هر یک ، به عنوان مثال ، یک حرف یونانی ، با همین مشکل مواجه است. پارکر در مصاحبه اخیر خود با پیو اظهار داشت که این دانشمند سیاسی به ایده تقسیم افراد به گروه های چهار ساله که واجد شرایط رای دادن در اولین انتخابات ریاست جمهوری هستند اشاره کرد. اما تصور سیستمی با سیستم بیست نفره دشوار است. نسل های کوچک در بین عموم مردم محبوب هستند. و حتی اگر ما بر طبقه بندی دیگری تکیه کنیم ، دافی به من گفت که شک دارد کلیشه های ناکارآمد ادامه پیدا کند.

او همچنین معتقد است که گفتار زنده بین نسل ها طبیعی است. او گفت: “ما دوست داریم به خود بگوییم که هستیم.” “فکر کردن در مورد چگونگی انجام آن یک پاسخ تکنولوژیکی به عمیق ترین ویژگی ها و نیازهای یک فرد است.” در هر صورت ، دافی فکر می کند که برچسب های فعلی قادر به اختراع نیستند. او گفت: “آنها آنجا هستند ، کار ما بهبود تجزیه و تحلیل است.”

ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما میل قابل درک است. غم انگیز است که به راههای دیگری برای مصرف انرژی فکر کنم که برخلاف بقیه کلیشه ها یا تولید آن مشکل است. به نظر می رسد دافی به طور خاص از این واقعیت که تمرکز بر جنگ بین نسلی بیشتر از جامعه بر اساس سن تقسیم شده است ، پرت می شود. ما آنقدر مشغول نمایشنامه سازی تفاوت های نمادین بین نسل ها هستیم که آسیب های واقعی بیگانگی از یکدیگر را از دست می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید