NPO می گوید مردان بیشتری برای GBV درخواست کمک می کنند


سازمان غیر انتفاعی مستقر در لیمپوپو (NPO) ، که به قربانیان خشونت جنسیتی کمک می کند ، می گوید که از ابتدای راه اندازی آن در نوامبر 2020 شاهد هجوم مردانی بوده که کلیشه های جنسیتی را می شکنند. مردان نمی توانند خشن باشند. “

صحبت كردن اخبار سلامت، به گفته ایتانی کالوین ننگودزا ، بنیانگذار بنیاد مرد واقعی ، بیش از 75 درصد مواردی که به NPO توجه شده است مردانی هستند که در برابر شرکای زن سوء استفاده کننده به دنبال کمک هستند.

وی افزود که این امر مردان بیشتری را تشویق می کند تا برای کمک به GBV مراجعه کنند ، که این گام درستی برای حذف GBV از جامعه است.

“دلیل اصلی ایجاد سازمان ما پاسخ به آنچه امروز در کشور ما اتفاق می افتد بود ، بنابراین موارد زیادی از خشونت خانگی / GBV هر روز گزارش می شود. هر روز ، بسیاری از زنان توسط مردان کشته می شوند.” و ما مردانی داریم که ننگودزا گفت ، قربانی این نوع خشونت هستند. “

علت را پیدا کنید

“بنیاد واقعی مردان برای یافتن علت اصلی این خشونت تاسیس شد. ما احساس کردیم که باید” مردان واقعی “را تشویق کنیم که خشونت آمیز نیستند ، اما برای زنان و کودکان الگو خواهند بود. ما همچنین متوجه شدیم که مردان زیادی هستند که مورد آزار زنان قرار می گیرند ، اما نمی خواهند از آنها درخواست کمک کنند. “

در سال 2019 ، اخبار سلامت بیش از 13000 مورد خشونت مبتنی بر جنسیت اعم از تجاوز و خشونت خانگی تا قتل در منطقه Vhembe در لیمپوپو گزارش شده است. تلاش برای به دست آوردن آخرین آمار در مورد GBV از پلیس استان ناموفق بود ، زیرا سخنگو موجاپلو سخنگو در زمان انتشار پاسخی نداد.

به گفته ننگودزا ، بنیاد مردان واقعی خیانت ، بی حوصلگی در روابط ، عدم مسئولیت پذیری در بین مردان و کلیشه های جنسیتی در جوامع لیمپوپو را عامل اصلی ابتلا به بیماری جنسی در مردان معرفی کرده است.

این بنیاد سرپناه موقت و بسته های غذایی به قربانیان خشونت خانگی ارائه می دهد ، مشاوره ارائه می دهد و به قربانیان پرونده های جنایی علیه مرتکبین کمک می کند.

امتناع از اجازه به کودکان

ننگودزا گفت که این بنیاد بیش از 100 مورد خشونت خانگی در ماه اوت دریافت کرده است ، از جمله خشونت بین شرکای نزدیک که پدران آنها اجازه ملاقات با فرزندان خود را نداشتند. حدود 70 درصد از این موارد توسط زنان علیه مردان انجام شده است. اما در ماه سپتامبر موارد بیشتری از خشونت خانگی در صندوق وجود داشت ، جایی که زنان به عنوان مجرمان اصلی چنین خشونتی معرفی شدند ، در حالی که 20 مورد توسط مردان گزارش شد.

صحبت كردن اخبار سلامت، مشاک مونای * از تسخوما ، لیمپوپو ، گفت که وی جمع آوری کمک مالی کرد زیرا همسرش به او اجازه نداد پس از مشکلات خانوادگی با دو فرزندش ملاقات کند.

“مدت کوتاهی پس از آنکه شغل خود را در یکی از مزارع لیمپوپو در نوامبر سال گذشته از دست دادم ، یک پیچ عجیبی در خانه رخ داد و من و همسرم بیش از شش سال رابطه بدی داشتیم. تقریباً هر روز با هم دعوا می کردیم و گاهی اوقات من احترام خود را از دست می دهم زیرا فکر می کردم دیگر کار نخواهم کرد. ”

“یک روز ، وقتی از کار پاره وقت به خانه برمی گشتم ، دیدم که همسرم وسایل زیادی را جمع کرده و به خانه پدر و مادرش برمی گردد. من بسیار ناراحت شدم.”

مونایی “می دانست که من رنج می برم ، به ویژه اینکه من هیچ اشتباهی در حق او نکردم ، زیرا تنها جرم من بیکاری به نظر می رسید. از همه بدتر این که او به من اجازه نداد دو فرزند پنج و سه ساله داشته باشم و او گفت: “من فرزندانم را دوست دارم و تقریباً می توانم هر کاری را برای شاد کردن آنها انجام دهم.”

در سکوت رنج می برد

“پس از چند ماه بی سر و صدا نشستن ، در مورد صندوق واقعی مردان در یک ایستگاه رادیویی محلی شنیدم و تصمیم گرفتم در مورد کارهایی که می توانم برای دیدن فرزندانم انجام دهم ، از متخصصان کمک بگیرم. خوشبختانه ، من توهیاندو را در جولای سال جاری دیدم. هنگامی که از دفتر وی در روستای کیاندا خارج دیدن کردم ، آنها با مهربانی از من استقبال کردند و من توانستم آنچه را که در زندگی و ذهنم اتفاق افتاده بود به آنها بگویم.

مونای با کمک یک بنیاد مردانه واقعی توانست در ماه آگوست با همسر خود آشتی کند ، اما او گفت که آنها هنوز برای مشاوره به دنبال ازدواج خود هستند.

“[The foundation] او به من مشاوره حرفه ای داد ، آنها همچنین واسطه بین من و همسرم بودند و پس از مشورت با من و همسرم ، تصمیم گرفتیم با هم آشتی کنیم و دوباره در کنار هم بودیم ، اما همچنان مشاوره بیشتری می خواهیم. تا روابطمان را درست درست کنیم. “

“بنیاد همچنین مرا به آموزش های ایمنی فرستاد تا شانس خود را برای یافتن شغل برای تأمین خانواده افزایش دهم.”

زنان نیز حقوقی دارند

“ما به عنوان مردان ، باید درک کنیم که زنان در زندگی ما – خواه دختر ، همسر ، همسر یا مادر ما – دارای صدا و حقوقی هستند که باید به آنها احترام بگذاریم و از ذهنیتی که مردان می گویند دور شویم.” ننگودزا گفت ، ما موفق می شویم ، شاهد کاهش موارد GBV خواهیم بود.

“خیانت دو نفر در یک رابطه عاشقانه نیز عامل اصلی خشونت است ، زیرا اغلب مواردی که ما روی آنها تمرکز می کنیم اغلب ناشی از خیانت یک شریک است.”

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی ، از هر سه زن در جهان یک نفر از سوء استفاده مادام العمر جسمی و / یا جنسی رنج می برد ، که عمدتا توسط یک شریک نزدیک ایجاد می شود.

با این حال ، به گفته ننگودزا ، اکثر مردان نیز قربانی بیماری جنسی جنسی هستند ، اما اغلب از صحبت کردن و درخواست کمک می ترسند ، که منجر به پیشگیری از مرگ و سطح بالای خشونت در جامعه می شود.

می ترسم صریح صحبت کنم

“مردان نیز با خشونت روبرو هستند ، اما بسیاری از ترس از تقاضای کمک از ترس قضاوت یا مسخره شدن آنها. اگر بتوانیم این کلیشه جنسیتی را بشکنیم و مردان بیشتری را ترغیب کنیم که به دنبال کمک باشند ، می توان جنسیت جنسی را در جوامع خود از بین ببریم زیرا مردانی که به طور پیش فرض خشونت آمیز هستند و درخواست کمک نمی کنند ، بیشتر در معرض مرگ هستند. آنها مسئول سوء استفاده از آنها است. “

“دلیل این که ما مردان زیادی را که قربانی خشونت خانگی هستند جذب می کنیم این است که این سازمان توسط مردان اداره می شود و مردان قربانی می توانند مشکلات خود را با ما در میان بگذارند.”

بنیاد مردان واقعی مذاکرات دوره ای را در جوامع مختلف در لیمپوپو انجام می دهد تا اطلاعاتی در مورد نحوه رفتار با مردان و زنان ارائه دهد و در صورت مواجه شدن با مشکلات در خانواده ، ازدواج یا محل کار به آنها کمک حرفه ای ارائه دهد.

کمک بخواهید

ننگودزا افزود: “شعار ما این است که یک مرد واقعی از زنان و کودکان سوء استفاده نمی کند ، بلکه در صورت بروز مشکل از آنها درخواست کمک می کند. ما اینجا هستیم تا نه تنها به مردان ، بلکه به همه کسانی که قربانی بیماری جنسی جنسی هستند ، کمک کنیم.”

بر اساس آمارهای آفریقای جنوبی ، اکثر قتلهای زنان توسط شرکا یا شرکای سابق انجام می شود و به دلیل خشونت مداوم خانگی ، تهدید یا ارعاب ، خشونت جنسی ، یا زنانی که قدرت یا منابع کمتری نسبت به شریک خود دارند ، انجام می شود.

رئیس جمهور سیریل رامافوسا در ابتدای سال جاری ، در آغاز رویداد جمع آوری کمک های مالی برای بنیاد خشونت های جنسیتی و زنان ، گفت: این اثرات موذیانه ، شدید ، بین نسلی و طولانی مدت دارد و نه تنها قربانیان و بازماندگان ، بلکه جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد. یک کل. ”

آنچه مردان می گویند

اخبار سلامت او با چند مرد در لیمپوپو صحبت کرد تا بفهمد آیا آنها مایل به درخواست کمک هستند اگر با مشکلاتی روبرو هستند که می تواند منجر به GBV یا خشونت از سوی عزیزانشان شود.

سامسون مودائو (42) از روستای مفنی در خارج از الیم گفت که اگر مشکلی داشته باشد در صورت مخفی نگه داشتن مشکلاتش می تواند مایل به درخواست کمک باشد. مرد ضعیفی از نظر جامعه

مودائو می گوید: “ما به عنوان مردان ، ما همیشه قوی شده ایم ، حتی زمانی که ما رنج می بریم. این اشتباه است. همانطور که به ما یاد داده شده است ، یک مرد هرگز نباید گریه کند و وقتی مشکلی دارد ، از او درخواست کمک نکند.”

لوفونو تشیفانگو (36) ، از روستای ها موثشا در خارج از توهویاندو ، ممکن است این گزینه را داشته باشد که از افرادی که شخصا او را نمی شناسند کمک بخواهد زیرا او را قضاوت نمی کنند.

او می گوید: “من فکر می کنم اگر مشکلاتی داشته باشم که می تواند منجر به بیماری جنسی جنسی شود یا اگر شریکم به من توهین کند ، می توانم از افرادی که از جایی که من دور هستم کمک بخواهم.” -خبر سلامتی

* اسامی برای حفظ هویت فرد تغییر کرده استدیدگاهتان را بنویسید