یک روش جدید برای پیش بینی تأثیر اکوسیستم ها بر دمای دریا ، که در همکاری بین المللی توسعه یافته است


خبر – گرمای دریا ناشی از تغییرات آب و هوایی به سرعت در حال افزایش و تشدید در سراسر جهان است. اگرچه می دانیم که امواج داغ می توانند موجودات دریایی را بکشند و آثار مخربی بر اکوسیستم ها داشته باشند ، اما هنوز نمی توان این تأثیرات را پیش بینی کرد یا به آنها در سازگاری با اکوسیستم ها کمک کرد.

یک گروه بین المللی از دانشمندان دریایی از هنگ کنگ ، ژاپن و کانادا ، به سرپرستی دکتر Biden D RUSSELL (دانشیار موسسه علوم دریایی Swire و دانشیار دانشکده علوم زیستی ، دانشگاه هنگ کنگ). بن هاروی (دانشگاه تسوکوبا) ، دکتر کتی مارشال و پروفسور کریستوفر هارلی (دانشگاه بریتیش کلمبیا) سازه های دریایی جدیدی را توسعه داده اند که نه تنها اثرات گرمای دریا را درک می کند ، بلکه تأثیرات آنها را پیش از وقوع پیش بینی می کند. این روش جدید به محققان در سراسر جهان اجازه می دهد تا ویژگی های بیولوژیکی اساسی گونه های دریایی در منطقه خود را تعیین کرده و نحوه تحت تأثیر قرار گرفتن امواج داغ در معرض استرس را پیش بینی کنند. مهمتر از همه ، استفاده از رویکرد مبتنی بر ویژگی به مدیران و سیاست گذاران این امکان را می دهد تا گونه های کلیدی مورد نیاز برای حمایت از عملکرد اکوسیستم را شناسایی کرده و استراتژی هایی را برای کاهش آسیب ناشی از امواج گرما ایجاد کنند.

شناسایی بازماندگان: آینده اکوسیستم های دریایی
امواج گرمای دریا رویدادهای گرمایی جداگانه ای هستند که در آنها آب دریا تا 6 درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال گرم می شود و از چند ماه تا چند ماه طول می کشد. چنین دمای بالا باعث ایجاد تنش در حیوانات و جلبک های دریایی می شود که اغلب آنها را می کشد و در برخی موارد منجر به کوچک شدن در آب های سرد می شود. در عین حال ، گونه های گرمسیری به آبهای سرد مهاجرت می کنند زیرا این اکوسیستم ها را گرم و تغییر می دهند ، گاهی اوقات برگشت ناپذیر است. نویسندگان دریافتند که ویژگی های عملکردی کلیدی مانند تحمل گرما ، توانایی انتشار ، عادات غذایی و رفتارهایی که بر ویژگی های اکوسیستم تأثیر می گذارد می تواند برای تعیین دقیقتر نحوه تأثیر امواج گرما بر گونه ها و نحوه تغییر اکوسیستم های دریایی مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته نویسندگان ، شناسایی ویژگی های عملکردی زیستگاه های جانوری و گلی برای ارزیابی آسیب پذیری اکوسیستم های دریایی در برابر تغییر و مدیریت موثر ، حفاظت و برنامه های مرمت بسیار مهم است. تا کنون ، هیچ پایه ای برای پیش بینی اثرات احتمالی گرمای دریا و آماده شدن برای شروع آنها وجود نداشت. این رویکرد جدید امکان شناسایی گونه های کلیدی را که از اکوسیستم های پیچیده مانند جلبک دریایی ، مرجان ، ماهی علفی یا مارمولک پشتیبانی می کنند ، می دهد و به آنها اجازه می دهد تا مقاومت خود را در برابر امواج داغ افزایش داده ، آنها را بازیابی کرده و در نهایت ساحل را مدیریت کنند. عملکرد. اکوسیستم ها

بر خلاف رویکرد فعلی مورد استفاده در طراحی اثرات گرمای دریا ، ادغام رویکردهای مبتنی بر ویژگی در اندازه گیری های چند زمانه به ما امکان می دهد تا موجودات را برای پیش بینی محیطی ، از واکنش های فیزیولوژیکی فردی گرفته تا برهمکنش های بیولوژیکی ، اندازه گیری کنیم. ” دکتر بایدن راسل گفت: “اکنون می توانیم بهتر درک کنیم که چگونه رویدادهای شدید بر توزیع جغرافیایی ، فراوانی محلی و تنوع عملکردی گونه های مهم تأثیر می گذارد.”

دکتر بن هاروی می افزاید: “استفاده از این رویکرد امکان مدیریت هدفمند گونه های دریایی را فراهم می آورد که این امر باعث افزایش تاب آوری جامعه در برابر تغییرات آب و هوایی می شود.”

###دیدگاهتان را بنویسید