این اولین تقویت کننده آمریکایی بود که واکسن COVID را دریافت کرد. چگونه می توانید مال خود را بدست آورید.


در دسامبر سال گذشته ، پرستار ساندرا لیندزی اولین نیویورکی و آمریکایی بود که علاوه بر آزمایش بالینی ، واکسن COVID-19 را دریافت کرد. حدود 300 روز بعد ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده که برای غلبه بر بیماری همه گیر تلاش کردند ، به آن ملحق شدند.

او مدیر مراقبت از مرکز پزشکی یهودیان لانگ آیلند در Northwell Health بود ، جایی که او با هر سرعت COVID ، از جمله در خط مقدم که گزینه دلتا مطرح شد ، حضور داشت.

و روز چهارشنبه از لیندسی ، که دارای مدرک دکترا است ، و دو دریافت کننده اولیه واکسن دیگر عکس گرفتند.

دکتر لیندسی گفت: “احساس می کنم بسیار خوب است. بالا و پایین می روم. مثل اینکه به دو عکس قبلی پاسخ داده ام.”

اکنون مردم در سراسر کشور از واکسن Pfizer-BioNTech ، تنها گلوله ای که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است ، عکس های بیشتری می گیرند. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید فعلا منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های زیادی است که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای انجام تزریق اضافی بدانند. اینجا بقیه هستند.

چرا به گلوله تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار خوب هستند. و خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (به یاد بیاورید: ابتدا واکسن های Pfizer و Moderna برای شلیک دو نوبت مورد نیاز بود ، در حالی که جانسون و جانسون در یک دوز استفاده کردند).

با این حال ، مطالعات نشان می دهد که عفونت و بستری شدن واکسن Pfizer در طول زمان ممکن است کاهش یابد. با وجود واکسن MRNA ، سکته مغزی Moderna اکنون بهتر از Pfizer محافظت می شود.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، تعجب نخواهد کرد اگر توصیه های دریافت کنندگان Moderna کمی باریکتر از Pfizer باشد. به

به نظر می رسد که تضعیف بیشتر در بزرگسالان ، افرادی با سیستم ایمنی ضعیف و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی شایع است.

کارگران خط مقدم همچنین با کاهش اثر واکسن علیه ویروس در یک دوره شش ماهه روبرو هستند.

گزینه دلتا دلیل این کاهش بهره وری است ، اما ممکن است تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه باشد.

دکتر لیندسی گفت: “ما نگران هستیم که ممکن است در زمستان جهشی رخ دهد. من نیز ، پرستاران ، خسته شده ایم.”

وقتی با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ترکیب شود ، برخی از ما ممکن است تقویت کننده را اعمال کنیم.

بنابراین چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، یک تزریق تقویت کننده را برای افراد بالغ بالای 65 سال ، بالای 50 سال ، با بیماری جدی و در مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کند.

جوانان بالغ با شرایط قبلی نیز واجد شرایط مشارکت هستند ، اگرچه بیانیه رسمی CDC این است که افراد این گروه باید بر اساس مواجهه شخصی خود و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این جوانان می گوید: “این مجموعه ای از سوالات است. “اما اگر سوالی دارید ، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران در محیط های خطرناک – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند هشدارهای مشابهی دارند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای واکسن های دیگر آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرن ، حتی اگر مناسب باشند ، فعلا باید محکم بایستند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، دستورالعمل هایی را در مورد نحوه تقویت این گروه به اشتراک می گذارند.

جانسون و جانسون اوایل هفته جاری اعلام کردند که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو هستند. شرکت مستقر در نیوجرسی دریافت که واکسن دوم می تواند اثر واکسن را از 79 درصد به 90 درصد افزایش دهد و آن را برای رقبای شایسته مناسب تر می کند.

کمیته مشورتی FDA قرار است 14 و 15 اکتبر برای بررسی روند عکاسی مدرن و جانسون و جانسون تشکیل جلسه دهد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا Pfizer به خریداران اجازه می دهد از مارک دیگری عکس بگیرند – اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی آن است.

دکتر گوندر به Science Friday گفت: “در حال حاضر ، NIH در حال بررسی هر ترکیبی از Pfizer ، Moderna و J&J است و برای اینکه بدانید کدام ترکیب بهتر است ، ابتدا باید یک تقویت کننده دریافت کنید.” ما باید از اواسط اکتبر تا انتها درباره همه رژیم های مختلط اطلاعاتی داشته باشیم. “

همانطور که دکتر Chloe Teasdale ، دانشیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دبیرستان بهداشت عمومی CUNY اشاره می کند ، این افراد هنوز از اولین واکسن کامل خود بهره مند می شوند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالاست.” مردم باید حتی بدون تقویت کننده احساس امنیت کنند. “

فقط بگویید من سزاوار آن هستم. چه زمانی باید آمپلی فایر تهیه کنم؟

اگر شش ماه یا بیشتر از دومین عکسبرداری Pfizer شما گذشته است ، طبق CDC ، می توانید بروید. دکتر Buchholz پیشنهاد می کند که برای سهولت ، شش ماهگی دومین دوز خود را انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که هنگام مصرف دو دوز اول – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ، دچار نقص ایمنی شده اید. در این حالت ، شما می توانید دوز اضافی واکسن COVID را 28 روز پس از واکسیناسیون دوم دریافت کنید. این یک تقویت کننده فنی نیست ، بلکه یک دوز اضافی است که مصونیت افراد دارای نقص ایمنی را با جمعیت واکسینه شده دیگر برابر می داند.

همچنین بهتر است همزمان با واکسن آنفولانزا از تقویت کننده استفاده شود.

باشه لیاقتشو دارم شش ماه می گذرد. آیا به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون دسته جمعی در نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شد و بقیه کاهش یافت. بنابراین ، بهترین انتخاب شما داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی شما است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال واکسن هایی را ارائه می دهند که امکان فیلتراسیون توسط تولید کنندگان را فراهم می کند ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایتی که واکسن Pfizer را دارد دیدن کنید. همچنین یک برنامه ریز آنلاین مفید در شهر وجود دارد که می توانید در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر قرار ملاقات بگذارید.

این شهر حمل و نقل رایگان واکسن ها را برای افراد معلول نیویورکی و افراد مسن ارائه می دهد. می توانید با شماره گیری 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سفر را ترتیب دهید. کیت واکسن کووید -19 و آنفولانزای شهر به کاربران این امکان را می دهد تا مکان های مناسب برای واکسیناسیون را انتخاب کنند. و می توانید آنلاین شوید یا با خط تلفن بالا تماس بگیرید تا در خانه واکسن ثبت نام کنید.

ساکنان نیوجرسی می توانند از ابزار ملاقات واکسیناسیون ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن های 1-855-568-0545 تماس بگیرند تا یک واکسن تقویت شده را برنامه ریزی کنند.

از عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوخولز می گوید احتمالاً در مورد آنچه بعد از دوز دوم Pfizer تجربه کرده اید. بازویش هم از ضربه دوم و هم از شدت شدیدش درد می کرد و کمی خسته بود. دکتر لیندسی همچنین درد در محل تزریق را گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت تقویت کننده با اطلاعات و منابع زیادی در عکاسی بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین اطلاعات مفصلی در مورد انطباق دارد و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی عمل واکسیناسیون به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید