مزایای چی گونگ »نقطه درمان | طب سوزنی ، ماساژ و میکرونلدینگ در پادشاه پروس فیلادلفیا


مزایای چی گونگ

طب سوزنی یکی از سه شاخه طب سنتی قدیم است. دو مورد دیگر داروهای گیاهی و تمرین نظم جسمی و روحی به نام چی گونگ است. هدف اصلی هر شاخه ایجاد جریان هماهنگ از چین است.

هنر چی گونگ بیش از 5000 سال است که وجود دارد و بر اساس اصول مورد استفاده در طب سوزنی و طب سنتی چینی است. این نوعی ورزش سبک است که شامل حرکات مکرر ، تنفس ، کشش و افزایش جریان خون در سراسر بدن است. هنگامی که هریک از این اهداف محقق شد ، جریان انرژی در بدن بازیابی می شود.

تمرین چی گونگ بر اساس مفهوم یین / یانگ و نظریه ای است که “پنج عنصر” نامیده می شود. چی (یا چی) انرژی حیاتی است که مواد مغذی را توزیع می کند و در سراسر بدن گردش می کند. کسانی که چی گونگ را تمرین می کنند تلاش می کنند بدن ، نفس و ذهن را سازگار کرده و آنها را در تعادل قرار دهند.

چی گونگ با از بین بردن هر چیزی که مانع جریان انرژی شود ، به بازگشت بدن به حالت خنثی کمک می کند. تکنیک های متفاوتی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد ، اما با وجود اشکال مختلف چی گونگ ، عناصر خاصی وجود دارد که ترکیب شده اند اما می توانند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال ، بدن توسط حالت تنظیم می شود. ذهن با تمرکز (مدیتیشن) ، آرامش و آرامش اداره می شود. تنفس با حرکت بدن تنظیم می شود.

درد جسمی ما اغلب می تواند مظهر استرس یا سایر مشکلات عاطفی یا روانی باشد. یافتن یک راه سالم برای مقابله با این مشکلات بسیار مهم است و چی گونگ می تواند به افراد در یافتن آرامش درونی کمک کند که به آنها در مدیریت استرس ، اضطراب ، افسردگی و تفکر منفی کمک می کند.

دو اصل اساسی تسلط بر چی گونگ وجود دارد. اولین مورد وضعیت است. هنگام تمرین چی گونگ ، یک حالت آرام و طبیعی داشته باشید ، که به شما امکان می دهد حالت آرام تنفس را انجام دهید. به آرامش ذهن و رسیدن به حالت آرامش کمک می کند. رایج ترین حالت ها عبارتند از: حرکت ملایم دست ها و تنفس با هم ، راه رفتن آگاهانه یا تنفس به موقع بازوها.

دومین اصل تسلط ، تنظیم و آرامش ذهن است. این یک رشته مهم در چی گونگ است و بسیاری نمی توانند به راحتی بر آن مسلط شوند زیرا خواسته های زندگی می تواند ذهن را تشدید کند. اصلاح ذهن ، تمرکز و تصحیح حواس پرتی هدف و مزیت تمرین چی گونگ است.

دنیای رو به رشد که ما در آن زندگی می کنیم زمان زیادی را از ما می گیرد ، فکر می کند با استرس و فست فود خوب پیش می رود و خواب کم نیز می تواند بر بدن و سلامت روانی ما تأثیر منفی بگذارد. تمرینات منظم چی گونگ بدن و ذهن را برای رسیدن به حالت آرامش واقعی دوباره آموزش می دهد. و در این حالت آرام ، بدن می تواند خود را ترمیم کند. تمرینات چی گونگ مزایای بسیار دیگری دارد ، از جمله قدرت ، استقامت ، دامنه حرکت و انعطاف پذیری. همچنین باعث بهبود سیستم ایمنی بدن ، هضم و بهبود کیفیت خواب می شود. فواید معنوی باعث افزایش تمرکز می شود.

اگر می خواهید در مورد تمرین چی گونگ بیشتر بدانید ، امروز با متخصص طب سوزنی خود صحبت کنید و بیاموزید که چگونه می توانید این تمرین را به زندگی روزمره خود اضافه کنید. به زودی ، مزایای بزرگی را مشاهده خواهید کرد.دیدگاهتان را بنویسید