پاسخ: مرگ و میر بیش از حد مرتبط با همه گیری کووید -19 در سال 2020: سن و جنسیت سری های زمانی توزیع شده در 29 کشور با درآمد بالا


ویراستار عزیز،
مقاله میزان مرگ و میر بالا در 29 کشور با درآمد بالا بسیار جامع است. من از اهمیت طبقه بندی داده ها در کشورهای مختلف بر اساس سن و جنسیت برای شناسایی روندهای قابل توجه مرگ و میر کلی در طول همه گیری کووید 19 قدردانی می کنم. تجسم داده ها و اینفوگرافیک های تعاملی بسیار خوب طراحی شده اند و به نویسندگان کمک می کند تا حجم زیادی از داده های پردازش شده برای این گزارش را درک کنند.
اگرچه نتایج و تجزیه و تحلیل گسترده است ، من فکر می کنم مطالعه در این زمینه جالب باشد. اول ، من متاسفم که نویسندگان نتوانستند داده هایی را برای بررسی تنوع مرگ و میر اضافی به دلیل نژاد و وضعیت اقتصادی اجتماعی در کشورهای منتخب جمع آوری کنند. من درک می کنم که داده های این عوامل محدود بوده است ، اما به زودی می توان داده های عمیق تری در مورد مرگ و میر برای همه کشورها بدست آورد.
علاوه بر این ، جالب است که ببینیم آیا کشورهای کم درآمد و متوسط ​​به مطالعه اضافه می شوند یا خیر. این امر امکان مقایسه نه تنها کشورهایی با وضعیت اقتصادی مختلف ، بلکه کشورهایی با جمعیت مشابه را نیز ممکن می سازد. به عنوان مثال ، مقایسه میزان مرگ و میر مازاد در چین ، هند و ایالات متحده در طول سال 2020 روشنگر خواهد بود. با توجه به اینکه ایالات متحده دارای بیشترین جمعیت از 29 کشور جهان و بیشترین تعداد مرگ و میر در سال 2020 است ، هنگامی که جمعیت در مقابل کشورهای مشابه باشد ، چه روندهایی می تواند ظاهر شود؟
با اعتراف به پاسخ شیان گوکس (سیدنی ، استرالیا) ، فکر می کنم عوامل زیادی در مرگ و میر مازاد وجود دارد که در مقاله اصلی مورد بحث قرار نگرفته است. البته ، رهبری و سیاستهای قوی دولت احتمالاً نقش زیادی در کاهش مرگ و میر اضافی ایفا خواهد کرد. اما وضعیت سیستم بهداشتی قبل از همه گیری ، سطح پاسخگویی به Covid-19 ، یا سطح ارزش ها و استقلال فرهنگی مردم (مربوط به اعتماد و پیروی از تصمیمات دولت) چطور؟ آیا ارتباط قفل و مرگ و میر بیش از حد در سال 2020 وجود داشت؟ آیا در سطح خردتری بین سیاست هایی مانند تعلیق عملیات انتخابی ، لغو جلسات در گروه های بزرگ و بسته شدن غذاهای بسته در رستوران ها تا مرگ شدید رابطه وجود دارد؟ من فکر می کنم پاسخ این س questionsالات احتمالاً از مطالعات کوچکی است که در برخی از کشورها انجام شده است.
با نگاهی به آینده همه گیری ، از نویسنده پرسیدم آیا آنها فکر می کنند روندها و افزایشهای مشاهده شده در مرگ و میر شدید در سال 2020 قابل پیش بینی بوده یا مربوط به روند همه گیری در سال 2021 و پس از آن است. چگونه تعداد مرگ و میر اضافی با انتشار واکسن ها تغییر کرده است؟ آیا می توانیم از داده های سال 2020 برای اطلاع از سیاست هایی که مرگ و میر ناشی از ادامه کووید -19 را کاهش می دهد ، استفاده کنیم؟ و سرانجام ، چگونه می توان مدل پیش بینی مرگ و میر اضافی را پس از این همه گیری تغییر داد؟
متشکرم،
آیریس پرشلی

دیدگاهتان را بنویسید