گذرنامه واکسن COVID-19 چیست؟


همچنان که جمعیت جهان به دریافت کووید -19 ادامه می دهند واکسن ها، بحث در مورد نیاز ساکنان به آن یا نبودن در حال افزایش است پاسپورت واکسنبه اینها پاسپورت هستند شواهد رسمی ارائه می دهد یک شهروند آمریکایی یا جهان یکی از واکسن های تأیید شده را در کشور خود دریافت کرده است. همه شهروندان و مقامات دولتی این گذرنامه را نمی خواهند.

گذرنامه واکسن به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و عموم مردم کمک می کند بفهمند چه کسانی در معرض خطر ابتلا و انتشار ویروس هستند. مشاغل ، اماکن و رویدادهای عمومی نیز ممکن است از درخواست اسناد تأیید واکسیناسیون بهره مند شوند. با این حال ، برخی معتقدند که نیاز به چنین تحقیقاتی می تواند نقض حقوق و حریم خصوصی باشد.

اکنون مردم منتظر تصمیم دولت در مورد این گذرنامه ها هستند. آیا آنها در منطقه شما تقاضا دارند؟

مراقبت های بهداشتی

کند کردن شیوع ویروس ها و اطمینان از ایمنی مردم تمرکز اصلی سازمان های بهداشتی در سراسر کشور است. دریافت گذرنامه واکسن می تواند یک کپی کاغذی یا برنامه ای برای تلفن هوشمند باشد که می تواند نشان دهد چه کسی ویروس را گسترش می دهد و چه کسی ایمن تر است.

اگر شما یا کسی که می شناسید قبلاً واکسن COVID-19 را دریافت کرده اید ، ممکن است یک کارت با تاریخ مصرف خود دریافت کرده باشید. این کارت نوعی پاسپورت واکسیناسیون است. ایده دیگر شامل استفاده از برنامه های تلفن همراه است که داده ها را ذخیره می کند تا همیشه داده ها را در اختیار داشته باشید.

اگر دسترسی به سایر کشورها محدود باشد ، هر یک از این استدلال ها می توانند برای سفر ، به ویژه در سطح بین المللی مهم باشند. می توانید گذرنامه خود را هنگام خروج و ورود به کشور یا منطقه دیگر به نمایندگان ارائه دهید. این پویایی می تواند به کاهش سرعت انتشار داخلی و بین المللی این ویروس کمک کند.

با وجود این مزایای بالقوه ، دولت ایالات متحده اخیراً ایده الزام شهروندان به همراه داشتن گذرنامه واکسن را رد کرد. این را جن پساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد پایگاه داده ایجاد نمی کند گذرنامه عمومی واکسیناسیون افراد واکسینه شده صادر نمی شود.

همزمان اتحادیه اروپا پیشنهاد داد مقامات اتحادیه اروپا می گویند “گواهی سبز دیجیتالی” جهانی به بازگرداندن آزادی سفرهای بین المللی برای افراد واکسینه شده کمک می کند. وقتی درآمد گردشگران تابستانی در دسترس است ، زمان مناسب است ، اما می تواند موارد “نابرابری واکسن” را با نگه داشتن افراد کم درآمد یا کسانی که به واکسیناسیون در خانه اعتراض دارند تشدید کند.

دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی قصد دارند این کار را انجام دهند شامل اثبات واکسن با کد QR به پایگاه های داده دیجیتال ملی که قبلاً در اختیار شهروندان قرار گرفته است. حداقل در برخی از کشورهای جهان ، ارتباط داده های واکسن با اسناد مدنی موجود بحث برانگیز نیست.

گفتگوها در اروپا در مورد انتخاب فناوری مناسب برای محافظت از شکل مهم فعلی اطلاعات بهداشتی و نحوه انجام آن در چارچوب قانون است. تا کنون ، بیشتر صحبت ها در آمریکا در مورد لفاظی ضد واکسیناسیون و اثبات واکسن در مورد نفوذ دولت بوده است.

پیشرفت مصنوعی در برابر واکسیناسیون می تواند نوآوری های فناوری سلامت در ایالات متحده را مختل کند. این ممکن است به زودی تغییر کند ، زیرا برخی از شرکت های بزرگ فناوری در حال یادگیری نحوه انجام این کار هستند [store and protect] ثبت واکسن در کیف پول های دیجیتال در مقیاس بزرگ این امر در حال حاضر با کارت های اعتباری و بدهی امکان پذیر است ، و این امر در مورد اطلاعات سلامت (PHI) نیز صادق است.

سرانجام ، صرف نظر از ملیت ، ایالات و افراد ممکن است سابقه واکسیناسیون COVID-19 را درخواست کنند. به عنوان مثال ، دانشگاه براون و دانشگاه شمال شرقی دانش آموزان را واکسینه می کند اگر می خواهند برای ترم پاییز آینده به دانشگاه بازگردند. همچنین نیاز به اثبات به نوعی دارد.

نگرانی های فزاینده

فرمانداران تگزاس و فلوریدا دارند تقاضا را از قبل ممنوع کرد گذرنامه واکسن در ایالت های خود دلیل این تصمیم دقیقاً چیست؟

اول ، برخی از ساکنان ایالات متحده نگران پردازش اطلاعات شخصی هستند اگر دولت یا سازمان مراقبت های بهداشتی سابقه واکسیناسیون را ثبت کند.

اما مشکل عمیق تر می شود. با جدید بودن این واکسن ها ، اطلاعات نادرست پخش شد در مورد شدت بیماری همه گیر و اثرات طولانی مدت واکسن ها. با انتشار این اطلاعات غلط ، مردم از واکسیناسیون خودداری می کنند و بنابراین پاسپورت واکسن لازم را نمی خواهند.

ادعاهای دروغین می تواند منجر به جعل گذرنامه واکسیناسیون شود. خطر بالای همه گیری و احتمال اطلاعات غلط و گذرنامه های جعلی ترکیبی است که دولت باید به دنبال آن باشد. این قانون دعاوی جعلی این ممکن است شامل برخی موارد شود ، مانند زمانی که شخصی از یک سازمان یا ابتکار دولتی کلاهبرداری می کند.

تنها در این صورت است که دولت می تواند از طریق قانون اقدامی انجام دهد. در غیر این صورت ، مقامات مجبور به انتشار اطلاعات غلط و ارائه شواهد می شوند.

با این حال ، اگر هر ایالت ایده گذرنامه را بپذیرد ، آنها با موانع دیگری روبرو می شوندامنیت سایبریبه مردم به راحتی می توانند گذرنامه واکسن کاغذی تهیه کنند که باعث جذابیت بیشتر برنامه های تلفن همراه می شود. با این حال ، داشتن یک مجله دیجیتالی به تعداد زیادی متخصصان رمزگذاری و امنیت سایبری نیاز دارد تا از تقلب و دستکاری جلوگیری شود.

این اتحادیه اروپا این شرکت فشار عمومی را بر انتخاب خود برای تسریع در صدور پاس سبز دیجیتال اعمال می کند. بدیهی است که رهبران اتحادیه اروپا می دانند که فشار زیادی بر آنها وارد می کنند تا حریم خصوصی ، آزادی و امنیت سایبری را با نیازهای بهداشتی هماهنگ کنند. رهبران اتحادیه اروپا بگذار معلوم شود مزایای بهداشتی ، جنسیتی ، مذهبی و سایر مزایا در سطح اتحادیه اروپا و کشورها. منطقه ای که به عنوان “منطقه معدنی قانونی” شناخته می شود ، عظیم است.

بنابراین ، دوباره ، تهدید نابرابری واکسن. کسانی که تأثیر قانونی تصویب گذرنامه جهانی واکسن توسط اتحادیه اروپا را مشاهده می کنند ، به عدم دسترسی دیجیتالی به عنوان مانعی برای افراد کم درآمد در سراسر جهان اشاره می کنند.

نیاز به گذرنامه جهانی دیجیتال ، از نظر برخی ، یک اقدام شدید است. همینطور ممنوعیت آنها در سطح ایالتی. مشخص نیست که هر سازمان دولتی ، دولتی و خصوصی چگونه رفتار خواهند کرد. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، رهبران باید به مسائلی بپردازند که مربوط به همه است.

هدف کلی

گذرنامه های واکسن کووید -19 می تواند به جامعه در بازگشت به حالت عادی کمک کند زیرا نشان می دهد چه کسی در برابر این ویروس مصون است و چه کسی اینطور نیست و این امر سرعت انتشار را کاهش می دهد. نگرانی در مورد خود واکسن ها و اطلاعات شخصی مفید نیست.

بنابراین ، دولت ها و سازمان های مراقبت های بهداشتی باید بر یک هدف مشترک – راه برون رفت از همه گیری تمرکز کنند. برخی از ایالت ها قبلاً گذرنامه ها را ممنوع کرده اند ، در حالی که برخی دیگر سوابق کارت های به راحتی گم شده را ارائه می دهند. با این حال ، دیگران در حال حاضر زیرساخت دیجیتالی برای ردیابی و اثبات سوابق واکسن دارند. برای شهروندان این کشورها ، داشتن یک جزء دیجیتالی از شهروندی و سایر سوابق معمول شده است.

اطلاعات اضافی برای ایجاد موازنه مثبت و منفی گذرنامه مورد نیاز است. بدیهی است که هیچ راه حل واحدی وجود ندارد که بتواند هر دسته را برآورده کند ، اما برای تایید وضعیت واکسن و بازگشت به حالت عادی ، مصالحه دیجیتالی یا غیر دیجیتالی لازم است. گذرنامه های واکسن به همین دلیل است که بسیاری از کشورها نگران آبله و بیماری های دیگر نیستند و واکسن ها مدت هاست که جزو روش های ثبت نام در موسسات آموزشی دولتی و خصوصی هستند.

ما می دانیم که کشورها می توانند بین آزادی های شخصی و سلامت تعادل برقرار کنند زیرا این کار را بارها انجام داده اند.

اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید