ابتکارات عمده دخانیات تلاش ها برای جلوگیری از قاچاق دخانیات را تضعیف می کند


فیلیپ موریس بین المللی (PMI) دوباره آماده این کار است. غول تنباکو به تازگی افتتاح شده است نوع دیگر ادعا می شود که از سازمان های غیر دولتی غیردولتی حمایت می کند که برای مبارزه با تجارت غیرقانونی کالاهای مصرفی مانند داروسازی ، لوازم الکترونیکی و به طور طبیعی تنباکو فعالیت می کنند. دور سوم از این دست ، که توسط PMI انجام شد ، با تشکر از صفحه نمایش دود شفاف توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی مواجه شد. تأثیر PMI محاسبه می شود

در واقع ، بر هیچ کس پوشیده نیست که این کمپین در پرداخت نقدی صنعت به برنامه های دانشگاهی در سراسر جهان ، تضعیف استقلال آنها و اطمینان از مشروعیت تحقیقات تأمین شده از طریق صنعت ، مثر بوده است. مجلات علمی معتبربه

صنعت چنین تداخلی برقرار شده است. ایجاد گروه های خط مقدم مانند بنیاد جهانی بدون دود (FSFW) که علاوه بر ارائه آکادمی به تحقیق ، نشان دهنده ادامه یک فریب ده ساله است که برنامه ثابت Big Tobacco را پنهان می کند: سردرگم کردن رسانه ها ، زیر سوال بردن واقعی تحقیقات علمی. و اقدامات کنترل دخانیات را کند می کند.

الگوی آشنا

این یک رویکرد خانه به خانه با اختلال مداوم با مشارکت مکرر Big-Tobacco در قاچاق محصولات خود است. مطابق با بانک جهانی بر اساس برآوردها ، طبق تحقیقات گروه کنترل دخانیات انگلستان ، از هر ده نخ سیگار سالانه یک نفر وارد بازار سیاه می شود. دانشگاه باث نشان داد که تا 70 درصد سیگارهای فروش غیرقانونی توسط خود صنعت دخانیات تأمین می شود.

چند ماه پیش ، پروژه گزارش جنایت سازمان یافته و فساد (OCCRP) تحقیق و بررسی عملیات PMI در غرب آفریقا نشان داد که یک قاچاق بزرگ شامل Apollinaire Compaoré ، نماینده ارشد این شرکت در بورکینافاسو است. Compaoré که چندین سال به عنوان “رئیس کارفرمایان” شناخته می شود ، شرکتش تنها توزیع کننده محصولات PMI در بورکینافاسو است ، متهم به قاچاق سیگار مارلبورو در شش کشور از Cte d’Ivoire به لیبی است.

شواهد نشان می دهد که تمام رفتارهای او توسط PMI مجاز است و حتی بیشتر تنباکو بزرگ شرکتها ، از جمله Japan Tobacco International (JTI) ، از این شبکه تجارت غیرقانونی مطلع بودند. PMI به طور طبیعی ارتباط با قاچاق را رد می کند – خواه به Compaoré مرتبط باشد یا نه – اگرچه باورش سخت است: این شرکت 1.25 میلیارد دلار به کمیسیون اروپا پرداخت کرده است. محل اقامت به دنبال اتهامات مشابه در سال 2004 ، او نه تنها قول کنترل بهتر زنجیره تامین را داد ، بلکه در مبارزه با آن نیز کمک کرد. قاچاق تنباکوبه

نقض اقدامات کنترل دخانیات

اما 17 سال بعد ، شواهد کمی از اصلاحات وجود دارد. در عوض ، شواهد زیادی نشان می دهد که چگونه همه تولیدکنندگان اصلی مانند PMI ، British American Tobacco (BAT) ، Imperial Brands و JTI پشت پرده خستگی ناپذیر برای تأثیرگذاری بر سیاست دخانیات کار می کنند.

این واضح ترین تجلی WHO بود کنوانسیون کنترل دخانیات (FCTC) در سال 2005 برای کاهش تقاضا و عرضه محصولات دخانی معرفی شد. یکی از تعهدات تعیین شده محافظت از سیاست سلامت در برابر دخالت ذینفعان است. اما PMI تا آنجا که ممکن است به منظور محدود کردن دامنه FCTC پیش رفت کاغذهای سفید اجرا کنید بررسی امکانات ایجاد ظرفیت “سازمان های غیردولتی” برای مبارزه با افزایش روحیه مبارزه با دخانیات در WHO. این صنعت در طول سالها تلاش کرده است تا نفوذ خود را افزایش دهد و با دولتهایی که آنها را “دوستدار دخانیات” می دانند به منظور تضعیف FCTC روابط خود را افزایش دهد.

اسب تروجان بزرگ توتون و تنباکو

بیشتر لابی ها بر اساس تقاضای FCTC برای یک سیستم ردیابی قابل اعتماد است که توسط کشورهای امضاکننده برای شناسایی محصولات غیرقانونی دخانیات و حذف آنها از بازار استفاده می شود. منطقی است که چنین سیستمی مستقل از Big Tobacco توسعه داده شود ، اما این صنعت را متوقف نکرده است شرکت در لابی قوی “ترویج سیستم ردیابی و ردیابی خود (Codentify) به عنوان یک استاندارد شناخته شده بین المللی.”

Codentify در ابتدا توسط PMI توسعه داده شد تا قبل از اینکه به یک شرکت شخص ثالث به نام Inexto داده شود تا منشاء صنعت دخانیات پنهان شود. خود اینستو دویدن توسط رهبران سابق در صنعت دخانیات ، یعنی Codentify بیشتر یک اسب تروا برای این صنعت است تا یک راه حل واقعی در برابر قاچاق دخانیات.

به گفته کارشناسان ، کدها به راحتی شکسته می شوند زیرا سیستم نمی تواند بین کدهای واقعی و جعلی تمایز قائل شود – که این امر آن را به سلاحی ضعیف در مبارزه با قاچاق تبدیل می کند. برخی دیگر حدس می زنند که این سیستم حتی ممکن است شامل شود ویژگی های پنهان توسط صنعت دخانیات کنترل می شود و برای کنترل بازار به نفع خود طراحی شده است.

تخریب نما

سیاستمداران سراسر جهان باید بدانند داده هایی که برای تصویب قوانین مربوط به دخانیات استفاده می کنند از کجا آمده است. اما ترفند یا روش درمانی Big Tobacco ، مانند دوران تأمین مالی سازمان های غیردولتی ، نشان می دهد که درک اطلاعات واقعی که برای سلامت اسب های تروا انجام شده است ، آسان است.

این بدان معناست که تولیدکنندگان دخانیات قول می دهند از شفافیت و زنجیره های تأمین قانونی حمایت کنند. طغیان بازار در نقض آشکار ارتباط با محصولات غیرقانونی دخانیات توافقنامه های مبارزه با قاچاق کالا با سازمان های بین المللی از جمله اتحادیه اروپا

اگر این کار متوقف شود ، افرادی مانند PMI و BAT باید در ملاءعام فراخوانده شوند و از اعمال خلاف منافع میلیون ها نفر خجالت بکشند.


اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید