افسردگی همراه با بیماری عروقی و خطر مرگ در ام اس


دکتر رافائل پالادینو ، MD توضیح می دهد: “افسردگی شایع ترین بیماری افراد مبتلا به ام اس است که بیش از 20 درصد بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد.” “علاوه بر این ، افسردگی با رفتارهای ضعیف بهداشتی (مانند رژیم غذایی ، فعالیت بدنی) و مدیریت خطر بیماری های قلبی عروقی همراه است ، که می تواند بر MS و سایر جنبه های سلامت تأثیر منفی بگذارد. بنابراین ، ارزیابی ارتباط افسردگی ، مهم است. سکته مغزی و مرگ و میر در افراد مبتلا به ام اس با جمعیت عمومی متفاوت است. ”

برای مقاله منتشر شده در عصب شناسی، دکتر پالادینو و همکارانش یک مطالعه گروهی مبتنی بر جمعیت ، گذشته نگر و مناسب را روی افراد طبقه بندی نشده مبتلا به MS (12251 نفر = n) و غیر MS (72.572 نفر) از 1 ژانویه 1987 ، تا 30 سپتامبر 2018 انجام دادند. در مورد وضعیت افسردگی با استفاده از پایگاه داده پایگاه داده های تحقیقات بالینی (CPRD). مدلهای رگرسیون ریسک متناسب کاکس ، که هر از گاهی متفاوت بود ، برای ارزیابی رابطه بین MS ، افسردگی و بیماریهای عروقی و مرگ و میر مورد استفاده قرار گرفت. تجزیه و تحلیل نیز بر اساس جنسیت طبقه بندی شد.

افزایش خطر بیماری های عروقی و مرگ

دکتر پالادینو می گوید: “ما دریافتیم که افراد مبتلا به ام اس افسرده بیشتر در معرض سکته مغزی و مرگ هستند.” “بر اساس داده های اولیه ، 21 درصد از مردم

MS (2535 نفر = n) و 9٪ گروه شاهد (2535 نفر = n) افسرده بودند. در هر دو گروه ، افرادی که از افسردگی رنج می بردند بیشتر از زنان و جوانتر از کسانی بودند که افسرده نبودند. بیش از 40 درصد بیماران مبتلا به افسردگی در هر دو گروه MS و کنترل سیگاری بودند. با این حال ، خطر سکته مغزی در سال شاخص برای کسانی که افسردگی ندارند بیشتر بود. 7/7 درصد از افراد مبتلا به ام اس بدون افسردگی در سال اول دیابت داشتند و 6 درصد از آنها داروهای ضد فشار خون مصرف می کردند ، اما تفاوتی در مقایسه با داروهای غیر افسردگی وجود نداشت. محققان دریافتند که 2.53 مورد (95٪ CI ، 2.42-2.64) مرگ در هر 100.000 نفر در سال در مدیریت بدون افسردگی بوده اند ، در حالی که 3.59 (95٪ CI ، 3.18-4.05) مرگ در کنترل افسردگی بوده است ، در مقایسه با 10.58 (95) )٪ CI در افراد بدون افسردگی با MS ، 9.99-11.21) و 10.30 (95٪ CI ، 9.17-11.57) در افراد مبتلا به MS و افسردگی) (تصویر)به

در مقایسه با کنترل غیر افسردگی ، خطر مرگ 10 ساله به دلایل مختلف در بیماران مبتلا به افسردگی 1.8 برابر بیشتر بود (HR ، 1.75 ؛ 95٪ CI ، 1.59-1.91) ، بدون افسردگی. 3.9 برابر HR بیشتر در انسان ، 3.88 ؛ 95٪ CI ، 3.66-4.10) و 5.4 برابر بیشتر در افراد مبتلا به MS و افسردگی شایع است (HR ، 5.43 ؛ 95٪ CI ، 4.88-5.96). دکتر پالادینو می گوید: “افسردگی با دو برابر شدن خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی در افراد مبتلا به MS و غیر MS ارتباط دارد.” در مردان ، ارتباطات ضعیف تر بود. مرگ و میر قلبی عروقی در مردان مبتلا به ام اس و افسردگی افزایش نیافته است.

غربالگری سلامت روان برای افراد مبتلا به ام اس

اگرچه ترکیبی از افسردگی و ام اس اثر هم افزایی بر مرگ دارد ، اما به گفته دکتر پالادینو علت آن هنوز نامشخص است. او می گوید: عوامل متعددی می توانند نقش داشته باشند. “افسردگی با التهاب و نقص ایمنی و همچنین تنظیم محور هیپوفیز هیپوتالاموس همراه است. افراد مبتلا به بیماری های روانی نمی توانند خطر بیماری های قلبی عروقی و همچنین افرادی که بیماری روانی ندارند را کنترل کنند.

دکتر پالادینو و همکارانش خاطرنشان می کنند که این یافته ها از مطالعات قبلی پشتیبانی می کند که 30 درصد افزایش گروه خطر را برای بیماریهای عروقی ماکروواسکولار نشان داده است و بر اهمیت تشخیص افسردگی در افراد مبتلا به ام اس تاکید می کند. دکتر پالادینو نتیجه می گیرد: “برای کاهش خطر و مدیریت به موقع وضعیت ، ارزیابی خطر سکته مغزی و غربالگری بیماری های روانی در افراد مبتلا به ام اس مهم است.” “تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا درمان موثر افسردگی در افراد مبتلا به ام اس خطر سکته مغزی را کاهش می دهد و بنابراین توسعه و مرگ و میر معلولان را کاهش می دهد ، مورد نیاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید