بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی این چیه؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای دستیابی به اندامی زیبا و پرانرژی بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، غده تیروئید ، سوء تغذیه و غیره چاق یا لاغر شوند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل یک رژیم غذایی روزانه است که شامل یک وعده غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای روزانه افراد برای انرژی و وضعیت جسمانی است.

به طور کلی ، بهترین رژیم درمانی این رژیم عبارت است از:

با رعایت این امر ، بدن انسان مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند و قادر به کنار آمدن با گرسنگی نیست.

به سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

بدون نیاز به بیماری ، کاهش وزن و افزایش وزن ، نیازهای اولیه بدن را برآورده می کند.

نحوه شکل دهی رژیم درمانی و عملکرد آن

برای درمان ، افراد باید به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

دکتر مهدی شادنوس ، پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه می کند و برنامه ای را متناسب با سن و جنس هر فرد تهیه می کند.

رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن یا چاقی م ifثر خواهد بود اگر فرد آن را با دقت و در زمان تعیین شده رعایت کند تغذیه کننده ، به دنبال او.

تغذیه درمانی چیست؟

تغذیه پایه اصلی درمان بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با اختلالات متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند یک ابزار قدرتمند در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش توصیه هایی برای درمان رژیم غذایی ارائه می دهد که از رفتارها برای ایجاد تغییرات م effectiveثر و طولانی مدت حمایت می کند.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 بیماری است که با افزایش بیش از حد قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با 5.7٪ تا 6.4٪ HbA1c و دیابت کامل در 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود که در صورت عدم کنترل گلوکز ، معکوس مشکلات مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) است.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام در رژیم غذایی قابل برگشت هستند. دکتر شادنوش با همکاری نزدیک شما ، قند خون شما را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

دستورالعمل های ساده و علمی در مورد چگونگی غذا خوردن با استفاده از رفتارهای شخصی برای کنترل سلامت خود ارائه می دهد. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای افزایش پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه ای مبارزه با دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • برای جلوگیری از افزایش قند خون ، دیابت را با رژیم های دارویی هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت فقط در مورد خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با تکامل متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را آشکار کرده است که در کاهش وزن ، کاهش وزن ، سلامتی و حفظ انرژی نقش اساسی دارند.

با پیاده سازی فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییر کلی رفتار ، می توانیم به شما کمک کنیم سبک زندگی روزانه خود را آشکار کنید ، زندگی خود را در هماهنگی با بدن خود توسعه دهید و از بهترین سطح سلامت برخوردار باشید. دکتر شادنوش ارزیابی جامعی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد که هدف از آن ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی است که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن باز می دارد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. بر اساس درک خود برنامه غذایی تنظیم کنید و غذا بخورید
 3. درک تعادل بین تغذیه و هورمون ها
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه تمرینات
 6. تکنیک های ایجاد انگیزه و آگاهی

بیماری های قلبی عروقی

مطالعات اخیر نشان می دهد که بین بیماری های قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن ارتباط قوی وجود دارد و شیوه زندگی سالم اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان است.

پروتکل هایی برای ایجاد بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

در حالی که علم شکل گیری شیوه زندگی سالم در حال پیشرفت است ، تلویزیون و اینترنت ما را با سردرگمی و گاهی اطلاعات غلط در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده اند.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از افسانه ها و اسطوره های دروغین متمایز می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که التهاب را کاهش می دهد و همچنین نیازهای شخصی و شیوه زندگی شما را برآورده می کند. او بر موارد زیر تمرکز می کند:

 • کاهش فشار خون
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • به ورزش نگاه مثبت داشته باشید
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • استرس را کاهش دهید و به خواب بهتر کمک کنید

بیماریهای دستگاه گوارش

بیماریهای دستگاه گوارش مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده. اگرچه همه بیماریهای دستگاه گوارش مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را متصل می کند نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستمیک مثر دارد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین طرح درمانی در بیماریهای گوارشی

این رژیم غذایی بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده کوچک
 • رژیم های کربوهیدرات ویژه ، برای بیماری های التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها در تمام رژیم درمانی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون را در کبد تحریک کند. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. مطالعات نشان داده است که رژیم کتوژنیک دارای اثرات ضد التهابی است و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م effectiveثر در بسیاری از موارد رو به افزایش است. شواهد قوی و قانع کننده ای در مورد مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

علاوه بر این ، شواهدی از مزایای زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم سود ببرند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون کنترل مناسب دشوار است. اساساً ، در افرادی که داروهای ضد دیابت مصرف می کنند ، همکاری نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش یک ارزیابی واضح و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین مناسب بودن و هدف آن انجام می دهد.

وی سپس از تجربیات خود به عنوان ابزاری برای دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی خود انجام می دهد) استفاده کرد ، تا آنجا که ممکن است آن را ساده کرده و اثربخشی آن را افزایش داد. این از پتانسیل کلی جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری توسعه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید