توانبخشی عصبی: بنیاد فرصت هایی را برای کودکان فراهم می کند


آنتوانت هاروی سه سال را صرف مطالعه درمان های عصبی جایگزین کرد و منتظر فارغ التحصیلی بود ، زمانی که پسرش یک ماه قبل از سه سالگی او فوت کرد.

ماکسیم با عفونت شدید متولد شد که منجر به کمبود اکسیژن شد. او مبتلا به دیلیا شدید دیالیا و فلج مغزی مستطیلی با اختلال بینایی قشر (CVI) تشخیص داده شد.

هاروی می گوید بارداری اش بی تفاوت نبوده است ، اما در هفته 38 پسرش حرکت خود را متوقف کرد و در نتیجه او تحت عمل جراحی سزارین (برش) اورژانسی قرار گرفت.

مادرش توضیح داد: “وقتی به دنیا آمد ، او در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری شد زیرا نمی توانست به درستی نفس بکشد و متورم شده بود.”

وی افزود: “بنابراین او را آزمایش کردند و به نظر می رسید که حدود 10 هفته قبل از تولد او دچار عفونت عصبی شده است. این قابل تشخیص نبود و در این 10 روز دچار آسیب مغزی شد.

به والدین جدید گفته شد که پسر هفت روزه آنها فلج مغزی دارد و مغز او به اندازه یک نوزاد 28 هفته ای است.

فلج مغزی چهار قسمتی نوعی فلج مغزی است ، یعنی “از دست دادن کل بدن.این شدیدترین نوع فلج مغزی اسپاستیک است که با ناتوانی در کنترل اندام و بدن مشخص می شود.

گزینه های جایگزین

بنابراین هاروی به دنبال راه هایی برای کمک به ماکسیم برای زندگی بهتر و مرفه تر شد.

هاروی می گوید: “ما منابع معمول مانند فیزیوتراپی و همچنین شروع گفتاردرمانی را داشتیم. همه این کارها را انجام دادیم ، اما احساس کردیم که به آن پاسخ نمی دهیم یا از جلسه لذت چندانی نمی بریم.”

هنگام بررسی گزینه های جایگزین توانبخشی عصبی ، آنها از اصول انعطاف پذیری مغز بر اساس NeuroMovement – ایالات متحده استفاده کردند. خانواده برای درمان به ایالات متحده رفتند و ماکسیم به خوبی پاسخ داد.

هاروی گفت: “او فقط چهار ماه داشت که شروع کرد ، اما بهتر از درمان سنتی پاسخ داد و این به ما توجه کرد زیرا آنها بر مغز تمرکز می کنند ، نه بدن.”

حرکت عصبی

روش آناتولی بانیل (ABM) روش NeuroMovement در آن زمان در آفریقای جنوبی در دسترس نبود. هاروی با چندین خانواده دیگر همکاری کرد تا تمرین کنندگان را از ایالات متحده به SA ببرند.

بهترین دوست ماکسیم ، پیج ، نیز فلج مغزی چهارعلبی و CVI داشت. بنابراین ، دو مادر در آموزش ABM ثبت نام کردند تا درمان برای سایر کودکان در SA نیز در دسترس باشد.

“ما تصمیم گرفتیم برای انجام آموزش NeuroMovement به ایالت ها برویم. ما حدود سه سال این کار را برای کسب اولین مدرک انجام دادیم ، سپس ماکسیم یک ماه قبل از فارغ التحصیلی من فوت کرد. او دچار نارسایی کلیه شده بود. آن روز صبح ما او را به بیمارستان منتقل کردیم. هاروی گفت: “ما رفتیم ، اما متأسفانه قلب او به دلیل خونریزی داخلی متوقف شد.”

برای Maxim و همکاران ادامه می یابد

او ادامه داد: “آنها نمی توانند کاری برای آنها انجام دهند ، آنها نمی توانند آن را احیا کنند. این ضربه بزرگی بود ، اما من تصمیم گرفتم تمرین را ادامه دهم ، می توانم به بچه های دیگر کمک کنم ، به مردم اجازه دهید بفهمند که برای فرزندانشان امید وجود دارد. “من کمک می کنم ، مهم نیست که آسیب مغزی چقدر شدید باشد ، آنها می توانند بهتر عمل کنند و می توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند.”

بدین ترتیب بنیاد بالون قرمز متولد شد. از دو روش برای کمک به کودکان مبتلا به فلج مغزی استفاده می شود. اولین روش CVI است که در آن ارزیابی بینایی عملکردی برای مشاهده نوع ویژگی های CVI در کودک انجام می شود. 10 ویژگی CVI وجود دارد که شامل پارامترهای رنگ ، نیاز به حرکت برای دیدن یک شی و تأخیر بینایی است.

هاروی توضیح داد که می توان به والدین دیگر آموزش داد که به فرزندان خود کمک کنند.

“بر اساس ارزیابی کودک ، ما به والدین کمک می کنیم که چگونه محیطی را در خانه ایجاد کنند تا بتوانند فرزندان خود را ببینند. ما برنامه های مداخله ای می کنیم و به آنها می گوییم که از چه چیزهایی برای فرزند خود استفاده کنند ، کجا آنها را ذخیره کنند و چگونه هاروی گفت ، ما مراحل مختلفی را با آنها طی می کنیم.

تحریک مغز

روش دوم ABM NeuroMovement است. این روش از تکنیک هایی استفاده می کند که توانایی های شگفت انگیز مغز را برای ایجاد ارتباطات جدید و فرصت های جدید تحریک می کند.

“آنچه ما با استفاده از روشهای توانبخشی عصبی مانند NeuroMovement انجام می دهیم این است که با سیستم عصبی فرد ارتباط برقرار کنیم و به مغز کمک کنیم تا کار خود را بهتر انجام دهد. با فیزیوتراپی که در آن عضلات کشیده می شوند و بدن سعی می کند به روش خاصی این کار را انجام دهد بسیار متفاوت است. ما مغز را مجبور می کنیم که این کار را با بدن انجام دهد. “

ساندستروم ، همچنین تمرین کننده ABM NeuroMovement برای بنیاد بالون قرمز ، گفت که پیج ، دختر درمان سنتی ، برای خود و خود بسیار آسیب دیده است. دختر کوچک عصبی می شود ، سفت می شود و شروع به گریه می کند ، بنابراین به عنوان یک مادر برای تری دیدن دخترش در این وضعیت بسیار دشوار بود.

بچه دیگه

“وقتی او در آمریکا درمان را شروع کرد ، دیدم که تغییر کرده است. من او را برای اولین بار ملاقات کردم ، عصبی نبود و علاقه اش زیاد شد. در کودکی ساعت ها گریه می کرد ، ناراحت و ناراضی بود. به محض او شروع به درمان کرد و شخصیت او آرام شد. ما شروع به دیدن شخصیت او کردیم ، او یک بچه خوشحال بود. “

تا به امروز ، از طریق کمک های مالی و فروش اسباب بازی طلسم Skapie ، این بنیاد به چندین کودک کمک کرده است تا ارزیابی های CVI را از 13 کودک از ABM NeuroMovement Intensives ، از جمله بیمارستان عمومی Joburg و بیمارستان صلیب سرخ دریافت کنند. در کیپ تاون. آنها همچنین موفق به برگزاری کارگاه هایی برای آموزش والدین ، ​​مراقبین و درمانگران در زمینه CVI شدند. -خبر سلامتیدیدگاهتان را بنویسید