جنجال در فیس بوک سوالات اخلاقی را برای شرکت ها ایجاد می کند


این هفته ، فرانسیس هوگن ، پخش کننده خبری فیس بوک در مورد ده ها هزار صفحه از اسناد داخلی که اولویت های درآمدی فیس بوک را نشان می دهد ، شهادت داد و از قانونگذاران خواست تا رسانه های اجتماعی را تنظیم کنند.

به گفته کارشناسان رسانه های دیجیتال در دانشکده تجارت اولین در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، شهادت هوگن شرکت ها را مجبور کرده است تا روابط خود را با فیس بوک و استفاده از داده های مصرف کننده با افشای پیامدهای الگوریتم های فیس بوک تجدید نظر کنند.

مایلین گفت: “اکثر تبلیغ کنندگان که در فیس بوک یا سایر بسترهای رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند ، نحوه جمع آوری و استفاده از داده های مشتریان را برای بهبود ROI (بازگشت سرمایه) فناوری تبلیغات می دانند. در واقع ، این فرصت ها به عنوان یک نقطه فروش قرار می گیرند.” وال استاد بازاریابی و مدیر مرکز تجزیه و تحلیل و مفاهیم تجاری در مدرسه بازرگانی اولین است.

“به هر حال ، جنبه های دیگری که باعث می شود فیس بوک و دیگران سودهای هنگفتی را برای تبلیغ کنندگان خود به همراه داشته باشند ، در الگوریتم های آنها پنهان شده است. پیام رسان این موضوع را تغییر داده است. تبلیغ کنندگان اکنون آگاه هستند و اکنون با استفاده اخلاقی از داده ها و تصمیمات مبتنی بر ارزش روبرو هستند.

وال گفت که رهبران کسب و کار باید در مورد نحوه استفاده مسئولانه شرکت های خود – که بسیاری از آنها برای توسعه تجارت خود به سیستم عامل هایی مانند فیس بوک وابسته شده اند – فکر کنند.

“البته ، تعداد کاربران در این سیستم عامل ها جذاب است زیرا به فروشندگان اجازه می دهد مصرف کنندگان بیشتری را جذب کنند. به هر حال ، ارزش واقعی بر اساس الگوریتم های موجود در این سیستم عامل ها است که همه چیزهایی را که ما می گوییم و انجام می دهیم ، که کاربران هنگام استفاده از محتویات ما استفاده می کنند ، تعیین می کند. وال می گوید که تعیین می کند چند بار باید آن را ببیند.

این نه تنها پیگیری می کند ، بلکه س questionsالات اخلاقی را نیز ایجاد می کند که باید با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شود – برخی از آنها از اطلاعات برای تبلیغ و ردیابی مصرف کنندگان از سیستم عامل های اصلی استفاده می کنند. با توجه به اندازه بزرگ ، تمرکز بر روی فیس بوک آسان است ، اما هر شرکتی که از داده های مشتریان استفاده کند در معرض آسیب به مشتریان خود است.

“هر سازمانی با داده های مصرف کننده غنی که از فیس بوک به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می کند یا استفاده نمی کند ، هر از گاهی با یک چالش ثانویه روبرو می شود: اگر می توان از برخی داده ها استفاده کرد؟ در غیر این صورت ، برای بهبود حاشیه سود در کوتاه مدت. به نفع مصرف کننده؟ “یولیا نوسکایا ، دانشیار بازاریابی در مدرسه بازرگانی اولین گفت.

“مدیریت برند وضعیت دشواری است زیرا منافع یک مدیر خاص ممکن است همیشه با موفقیت بلند مدت برند سازگار نباشد. معرفی فرهنگ مبتنی بر داده ها و ارزش ها و تصمیم گیری مهم است.”

این سایت برای برخورد با داده های کاربران فیس بوک ، اطلاعات غلط و سایر تهدیدات علیه دموکراسی آمریکا رتبه اول را کسب کرد. وال گفت ، هرچه اطلاعات مشتریان ، شرکت ها و دولت در مورد رسانه های اجتماعی بیشتر باشد ، پاسخ های بیشتری از هر یک از ذینفعان دریافت می شود.

تغییر در حال حاضر در حال انجام است. به عنوان مثال ، آخرین ویژگی به روز رسانی iOS 14.5 اپل به مشتریان اطلاع می دهد که برنامه ها داده های آنها را ردیابی می کنند و به مصرف کنندگان اجازه می دهد این ردیابی را مسدود کنند.

وال گفت: “این ضربه بزرگی به فیس بوک بود ، در میان دیگران ، که درآمد بیشتری از تبلیغات را به دنبال خواهد داشت.” “اپل تنها نیست. گوگل همچنین در حال آماده سازی برای جلوگیری از ردیابی کوکی های شخص ثالث است. در کنار سیاست های دولتی مانند GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده ها) و قانون حفظ حریم خصوصی کالیفرنیا ، این حرکات صنعتی استفاده از آن را دشوار می کند. داده.

محدود کردن دسترسی به داده های مصرف کننده یا قطع ارتباط کلی با فیس بوک ممکن است برای یک تجارت یک انتخاب باورنکردنی به نظر برسد. با این حال ، گرفتن این موقعیت در حال حاضر می تواند سودهای زیادی را در طول راه به همراه داشته باشد.

وال گفت: “تحقیقات طی چند سال گذشته نشان داده است که خریداران ترجیح می دهند از شرکت هایی خریداری کنند که با ارزش های شخصی آنها مطابقت دارد.”

در سال 2018 ، نایک یکی از اولین مارک های اصلی بود که با تبلیغات کالین کپرنیک موضعی بحث برانگیز داشت. از آن زمان ، بسیاری از شرکت ها از موضع گیری های خود در زمینه مسائل اجتماعی مطابق با ارزش مارک تجاری خود ، مانند بی عدالتی نژادی ، حق رای ، قوانین اسلحه ، تغییرات آب و هوایی و حقوق LGBTQ حمایت کرده اند.

وال گفت: “موقعیت من به عنوان یک معامله گر این است که سرمایه برند در نهایت تبلیغات را ارائه نمی دهد. این همچنین چیزی است که ما نمی توانیم کنترل کنیم. در عوض ، مارک تجاری ما مدیر ما است.”

“این مدیریت بر اساس تصمیماتی است که ما اتخاذ می کنیم ، آنها اقدامات ما را هدایت می کنند و در مجموع منجر به عواقبی در بازار می شوند. رهبران باید در مورد رشد کوتاه مدت و رشد بلند مدت تصمیمات سختی بگیرند. انتخاب های اشتباه امروز می تواند مزایای بیشتری به همراه داشته باشد.” اما همچنین می تواند منجر به کاهش در طول راه شود. ”

نوسکایا گفت ، شبکه های اجتماعی بازیگران جدید ، قوی و پیچیده ای هستند و ما برای زندگی با آنها باید هم سریع مسلح شویم ، هم به عنوان یک جامعه و هم به عنوان یک فرد.

“شبکه های اجتماعی دنیای ما ، حباب اطلاعات و انتخاب های ما را شکل می دهند. ما می دانیم که فید فیس بوک ما با استفاده از الگوریتم هایی محاسبه می شود که تعیین می کند کدام ایده های سیاسی ، منابع اطلاعات و محصولات بیشتر از ما پاسخ می گیرند.”

فیس بوک و دیگر شرکت های رسانه های اجتماعی احتمالاً با کمک نظارتی با معضل اخلاقی تجارت خود روبرو هستند. در عین حال ، مصرف کنندگان باید اطلاعات موثقی در مورد تأثیر رسانه های اجتماعی بر زندگی آنها داشته باشند.

نوسکایا گفت: “سواد مصرفی باید جدی گرفته شود و از کودکی به طور جامع اجرا شود.”

نوسکایا گفت: “در دو دهه گذشته ، وضعیت در فیس بوک نشان می دهد که شرکت ها و سازمان ها ابزارهای بسیار پیچیده ای برای تبلیغ و تبلیغ محصولات و ایده های خود ایجاد کرده اند.” “مدت زیادی است که تبلیغات تلویزیونی یک برند بزرگ شامل تکرار نام تجاری آنقدر بلند است که فروشندگان معتقدند که محصول را به خاطر خواهند آورد و می خرند.

“مصرف کنندگان باهوش هستند ، اما باید از روشهای جدید ، نحوه استفاده از اطلاعات شخصی سازمانها و مشاوره واضح در مورد بازاریابی مدرن آگاهی کامل داشته باشند.”دیدگاهتان را بنویسید