دادگاه ها شکایت واکسیناسیون معلمان نیویورک را رد کردند زیرا کارکنان بهداشت نیویورک به دنبال امتیازات مذهبی هستند.


یک قاضی فدرال روز سه شنبه گفت بیمارستان ها و خانه های سالمندان نیویورک نمی توانند از مزایای مذهبی واکسن COVID-19 به کارکنان ایالت جلوگیری کنند.

قاضی دادگاه منطقه ای آمریکا دیوید هرد از منطقه شمالی نیویورک نوشت واکسیناسیون کارگرانش بدون اجازه چنین مزایایی “با حمایت فدرال از باورهای مذهبی مغایرت دارد”.

سیاستی که نیاز به واکسیناسیون کرونا از همه بیمارستان ها ، خانه های سالمندان و کارگران مراقبت از منزل دارد ، در ابتدا توسط دولت Cuomo صادر شد و مزایای پزشکی و مذهبی را مجاز دانست. در اواخر ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی قانونی را که به مردم اجازه می داد به دلایل مذهبی از انتخابات منصرف شوند – لغو کردند – اقدامی که توسط فرماندار کتی هوچول حمایت می شود.

گروهی متشکل از 17 کارمند بهداشت ماه گذشته از هوچول و اعضای دولتش به دلیل این سیاست شکایت کردند. به گفته آنها ، این امر حق اصلاح اولین قانون حقوق مدنی 1964 و ماده هفتم را نقض کرد. آنها در ابتدا دستور منع موقت گرفتند تا سلامت عمومی مانع از اعطای مزایای مذهبی به کارفرمایان نشود. پس از بررسی شواهد دیگر ارائه شده توسط هر دو طرف ، قاضی هرد روز سه شنبه دستور را در عمل تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، عضو ارشد شورای انجمن توماس مور ، شیوه زندگی ، می گوید: “این تصمیمی است که به وضوح از حقوق اساسی نمایندگان پزشکی حمایت می کند و درخواست فرماندار هوچول و دولتش برای معافیت از واکسن رد شده است.” پس از اتخاذ تصمیم در بیانیه ای ، شرکت نماینده شاکیان پرونده گفت.

امکان تجدیدنظر وجود دارد. خاچول گفت که برای لغو این تصمیم به منظور تقویت سلامت عمومی کار خواهد کرد.

هوچول روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “به عنوان فرماندار ، مسئولیت من حفاظت از مردم ایالت و درخواست واکسیناسیون از کادر پزشکی است.” نیویورکی ها در سلامت هستند. “

اکثر کارکنان بیمارستان و خانه سالمندان مجبور بودند اولین سکته های کووید -19 را تا 27 سپتامبر تأیید کنند ، در حالی که کارکنان مراقبت از خانه تا 7 اکتبر موظف بودند. کارفرمایان در بخش بهداشت شروع به مرخصی بدون حقوق یا اخراج کسانی کرده اند که شرایط لازم را ندارند. مرکز پزشکی SUNY Downstate قرار بود جراحی و سایر خدمات را موقتاً متوقف کند و در زمان اجرایی شدن دستور ، Healthwell Northwell 1400 کارمند را برای واکسیناسیون دولتی تحویل داده بود.

اما برخی از کارگران نمی خواهند امتیازات مذهبی داشته باشند. بر اساس حکم اخیر ، WNYC / Gothamist در مورد نحوه پذیرش امتیازات مذهبی از تعدادی از سیستم های بیمارستانی درخواست کرده است.

حتی اگر این تصمیم به قوت خود باقی بماند ، همه کسانی را که دارای امتیاز مذهبی هستند از بین می برد.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی می گوید: “یکی از پیامدهای این امر این است که کارکنان باید فرصت درخواست اقامت داشته باشند.” “این بدان معنا نیست که کارمند مسکن می گیرد یا کارفرما نیاز به خوابگاه دارد.”

دستور واکسن برای کارکنان اداره آموزش و پرورش شهر نیویورک به کارکنان اجازه می دهد تا به دنبال امتیازات مذهبی باشند. بسیاری از این الزامات ، اما همه آنها برآورده نشده است. یک سخنگوی وزارت دفاع در آن زمان گفت که قبل از پایان واکسن در 27 سپتامبر ، شهر بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این حال ، مقامات وزارت امور خارجه که پس از اجرایی شدن قانون سعی کردند حکم دادگاه را مسدود کنند ، ادعا کردند که این شهر “آشکارا خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. قاضی فدرال منهتن روز سه شنبه گفت هیچ مدرکی مبنی بر چنین خصومتی در این پرونده وجود ندارد و از پذیرش ادعای شاکیان خودداری کرد. لورا مینیچچی ، وکیل شهر گفت که افسران DOE نمایندگان بیش از 20 دین مختلف هستند که تاکنون آزاد شده اند.

هیچ دین اصلی به مردم نگفته است که در برابر COVID-19 واکسینه نشوند. اما شاکیان مخالف فرمان دولتی گفتند که اعتراض مذهبی نسبت به واکسن های COVID-19 که در حال حاضر موجود است ، دارند.

دیدگاهتان را بنویسید