د بلازیو در زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری از منابع عمومی سوء استفاده کرد


بر اساس گزارش جدید اداره تحقیقات ، شهردار بیل دو بلاسیو به طور معمول از منابع عمومی هم در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری خود و هم در زندگی خصوصی فرزندان خود استفاده می کرد.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهری در طول پیشنهاد کاخ سفید در سال 2019 حدود 320،000 دلار برای هزینه های امنیتی شهر هزینه کردند ، اگرچه قوانین روشنی وجود دارد که مانع استفاده از منابع در فعالیت های سیاسی می شود. د بلاسیو تا کنون از پس گرفتن شهر خودداری کرده است ، شایعاتی که گفته می شود نقض اخلاق است و می تواند انتخابات فرمانداری را تضعیف کند.

این تحقیقات دو ساله همچنین تعدادی نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی استاندار را آشکار کرد. به عنوان مثال ، یک ون پلیس و افسران پلیس شهر نیویورک به دختر د بلازیو ، کیارا کمک کردند تا از آپارتمانش در سانست پارک به عمارت گراسی نقل مکان کند. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

جزئیات امنیتی نشان داد که اعضا همچنین پسر شهردار ، دانته دو بلاسیو را به کار خود در بروکلین و کالج در نیوهیون بردند. در حالی که فرزندان شهردار از ایمنی برخوردار هستند ، تحقیقات شواهدی پیدا کرده است که سفر با حفاظت از وی مرتبط است.

مارگارت گارنت ، عضو DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، این امنیت نیست ، اساساً یک سرویس درسی برای دانته است.” یا امنیت خوبی ندارد ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو ».

گارنت گفت که یک تیم امنیتی برای بازرسی از اموال خصوصی شهردار در بروکلین اعزام شده است – معادل فرستادن رئیس مخفی رئیس جمهور سابق ترامپ برای نظارت بر هتل ها.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو یک ویژگی مشترک دارند: مالیات دهندگان هزینه های امنیت کمپین را تأمین می کنند

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس سرویس امنیتی شهر ، بازرس پلیس نیویورک ، هوارد ردموند داشته باشد.

گارنت گفت ، رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن واگذار شد. سخنگوی NYPD گفت که ردموند هنوز کار می کند.

دانیل فیلسون ، سخنگوی دی بلاسیو در بیانیه ای گفت که این تحقیقات بر اساس “مفروضات غیرقانونی و نگاه ساده انگارانه به چالش های امنیتی پیچیده ای است که امروز مقامات منتخب با آن روبرو هستند”.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعات و امنیت باید تصمیم بگیرند که چگونه شهردار و خانواده اش را در امان نگه دارند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که شهردار نیویورک به دلیل استفاده از رانندگان مالیاتی مالیات دهندگان تحت تعقیب قرار می گیرد. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از نیروهای دولتی برای اولویت بندی آزمایش های کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

در حالی که این گزارش ممکن است قوانین ایمنی کودکان شهردار را به وضوح مشخص نکند ، شورای تضاد منافع ممنوعیت روشنی برای استفاده از منابع شهری برای فعالیت های سیاسی را پیشنهاد کرد.

باید منتظر ماند و دید آیا دی بلاسیو مجبور می شود 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی در انتخابات ریاست جمهوری هزینه کند.

سخنگوی دی بلاسیو گفت که وی در حال حاضر از تصمیم قبلی دولت در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدیدنظر کرده و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

درخواست های هیئت مدیره عودت داده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید