روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟

مانند روغن پالم ، روغن زیتون یا کانولا ، ممکن است جزء اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان در حال بررسی مزایا و معایب این روغن پرکاربرد گرمسیری هستند.

روغن پالم بخشی از غذاهای فراوری شده است. اما س theال این است که با توجه به تبلیغات منفی این روغن ، مقایسه آن با سایر روغن های آشپزی چگونه است و آیا آنقدر که متخصصان فکر می کنند برای شما مضر است؟

روغن پالم و مضرات آن

این یک نگاه اجمالی به روغن مرموز است

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و محصولات پرمصرف ، از تنقلات گرفته تا لوازم آرایشی ، یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. خواص مطلوب برای صنایع غذایی (سطح دود آن زیاد و حالت نیمه جامد در دمای اتاق است) و سیاست دولت برای حمایت از توزیع ، تولید و استفاده از روغن پالم پشتیبانی می شود.

در حالی که این داروهای مربوط به روغن پالم دارای مزایای آشکاری برای صنایع غذایی تصفیه شده هستند ، روغن ها نسبت به سایر روغن های گیاهی دارای چربی اشباع شده بیشتری هستند. اگرچه اثرات سوء آن بر سلامت مورد بحث قرار گرفت ، اما متاآنالیز افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان مرگ و میر ناشی از بیماری ایسکمیک قلبی را نشان داد.

سایر مطالعات معمول نشان داده است که مصرف روغن پالم باعث افزایش سطح خون ، “کلسترول لیپوپروتئین آتروژنی با چگالی کم” می شود. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر مصرف چربی اشباع شده را افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی توصیف کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن پالم از میوه نخل می آید ، درختی که عمدتا در آب و هوای گرم مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. لازم به ذکر است که این درخت در مناطق جنگلی بارانی رشد می کند و جالب است بدانید که این نوع روغن به دلیل تاثیر منفی آن بر محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است.

پس از اینکه ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به غذا را ممنوع کرد ، بسیاری از تولیدکنندگان از روغن پالم به عنوان یک جایگزین ارزان استفاده کردند.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص تغذیه ای مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری حاوی حدود 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که 7 گرم چربی اشباع (همان مقدار کره) ، 5 گرم قلب برای چربی های غیر اشباع سالم و 1.5 گرم چربی است. حاوی چربی تصفیه نشده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این اعداد به جز نوع روغن مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی تنها 2 گرم چربی اشباع (که می تواند در بیماری های قلبی نقش داشته باشد) است که 10 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند روغن نارگیل و روغن هسته خرما دارای چربی اشباع شده بیشتری است.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه غذاها یافت می شود. حدود 50 درصد از محصولات بسته بندی شده در سوپر مارکت ها از پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا دئودورانت ها ، شامپوها ، خمیردندان ها و رژ لب ها را شامل می شود. همچنین در خوراک دام و به عنوان سوخت زیستی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم اغلب به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. “بسیاری از غذاهای آماده مانند گردو و خامه قهوه حاوی روغن پالم هستند.” همچنین می توان آن را در بسیاری از بستنی ها ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های بسته بندی شده ، سس ها ، دسرها و تنقلات مانند بیسکویت و چیپس یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در محصولات مراقبت و زیبایی پوست مانند رژ لب ، شوینده ها و صابون ها یافت می شود.

“دود روغن پالم برای پخت و پز نیز استفاده می شود زیرا زیاد است. این بدان معناست که برای پخت در دمای بالا مناسب تر است.

به طور کلی ، هرچه روغن بیشتر تصفیه شود ، دود بیشتر خواهد بود ، زیرا آلاینده ها و اسیدهای چرب آزاد که می توانند باعث دود روغن شوند ، در طول فرآیند تمیز کردن حذف می شوند.

از نظر عطر ، روغن پالم طعم خامه ای در دهان دارد و چربی بیشتری به غذا می بخشد. روغن پالم نیز همه کاره است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا طیف گسترده ای از محصولات با خواص مختلف تولید شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن پالم عامل اصلی در جنگل زدایی جنگل های متنوع جهان بوده و هست و همچنین زیستگاه گونه های در خطر انقراض مانند اورانگوتان ها ، پیگمی ها و کرگدن های سوماترا را از بین برده است.

از بین رفتن این جنگلها ، همراه با تبدیل خاکهای ذغال سنگ نارس غنی از کربن ، میلیونها تن گازهای گلخانه ای را در اتمسفر آزاد کرده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین ، با توجه به این شرایط ، مقاومت در برابر کشت درخت و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن مضر نخل

آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

فواید روغن پالم برای سلامتی مشابه است. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن نخل به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و بهبود عملکرد مغز کمک می کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که سموم می توانند توسعه زوال عقل را کند کرده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: تغذیه و رژیم درمانی برای کاهش تناسب اندام و چربی بدن

روغن پالم هنوز سالم ترین روغنی نیست که برای پخت و پز استفاده می کنید و فواید دیگری برای سلامتی ندارد. این چربی حاوی نیمی از چربی های خوب (اشباع نشده) و نیمی از غذاهای بد (اشباع) است ، اما در انواع غذاها یافت می شود که تشخیص اینکه آیا برای شما خوب است یا بد برای محققان مشکل است. “

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات حتی عوارض جانبی منفی را نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که مطالعات را رد می کند که نشان می دهد روغن پالم برای بیماری های قلبی مفید است.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا باید با او آشپزی کنید؟

“روغن زیتون و روغن آووکادو برای پخت و پز ترجیح داده می شود.”

روغن پالم در غذاهای فرآوری شده که در فروشگاه خریداری شده است اشکالی ندارد ، اما سعی کنید از مارک هایی استفاده کنید که آن را مخلوط می کنند.

اگرچه روغن پالم به اندازه چربی های ترانس ناسالم نیست ، اما بهتر است هنگام پخت و پز در خانه یا غذا خوردن در بیرون از روغن زیتون یا سایر روغن های پخت سالم استفاده کنید.

گزارشات در مورد اثرات مصرف روغن پالم در غذا متفاوت است. برخی مطالعات مصرف روغن پالم را با بیماری ایسکمیک قلب ، لیپوپروتئین با چگالی پایین ، کلسترول ، افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

مطالعات دیگر نشان می دهد که مصرف روغن پالم هیچ عوارض جانبی و حتی هیچ عوارضی برای سلامتی ندارد.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید