سه مرحله برای لباس پوشیدن در مطالعات بالینی


نویسنده: سارا اقبال

صنعت داروسازی علاقه زیادی به استفاده از داده های بدست آمده از پوشاک دارد تا تصویری کامل از سلامت نامزد در روند تحقیق ارائه دهد. شرکت های خارج از صنعت مراقبت های بهداشتی ، مانند فروشندگان فناوری و استارتاپ های مراقبت های بهداشتی ، به حالت آزمایش توجه زیادی دارند و تجهیزات لازم را برای استفاده از لباس های پوشیده شده در جلسات آموزشی ارائه می دهند. پوشیدن لباس پتانسیل افزودن ارزش به تحقیقات بالینی را نشان می دهد ، اما چالش هایی در طراحی پروتکل ، مقررات و عملیات وجود دارد.

موانع هنجاری

“چگونه می دانیم که نهادهای نظارتی این را قبول خواهند کرد؟” از ذینفعان خواسته می شود تا بفهمند ذینفعان چگونه به این سوالات پاسخ می دهند.

ISPOR (ارزش سلامت) سیستمی را برای انتخاب و ارزیابی دستگاه های پوشیدنی ارائه کرده است که به این سوالات پاسخ می دهد. این یک نقطه شروع خوب برای شروع روند انتخاب و ارزیابی دستگاه ها است. موضوعات موجود در این چارچوب عبارتند از:

  1. امنیت: آیا استفاده از دستگاه یا سنسور پلاگین ایمن است؟
  2. انطباق: آیا دستگاه و فروشنده متناسب با اهداف تحقیق و جمعیت بیمار است؟
  3. اطلاعات تأیید شده و معتبر: آیا شواهد رضایت بخشی از صحت و قابلیت اطمینان داده ها وجود دارد تا تأیید شود که دستگاه هنگام اندازه گیری مفهوم مورد نظر میزان دقت و دقت لازم را ارائه کرده است؟

اگر منظور از برنامه های اضافی باشد که اطلاعات ارائه شده را نشان می دهد یا آنها را منتقل می کند ، ممکن است برای استفاده در آزمایشات بالینی مورد نیاز نباشد ، زیرا فقط به منظور گزارش اطلاعات (ارزش سلامت) است. این سیستم ارزیابی خوبی برای پذیرش لباس های پوشیدنی در آزمایشات بالینی ارائه می دهد ، اگرچه در حال حاضر هیچ دستورالعمل هنجاری برای اجرا وجود ندارد.

Fishinging طراحی تحقیقات بالینی

مراحل II و III دشوارترین مراحل مطالعه هستند ، اما از لباس هایی که می توان استفاده کرد نیز می توان استفاده کرد. دو تصمیم مهم در این مراحل انتخاب نقطه پایانی و انتخاب بیماران مناسب است. پزشکان باید نقطه پایانی کوتاه مدت و قابل اندازه گیری را برای جمعیت زیادی از بیماران انتخاب کنند تا با اثبات مفاهیم دارای اهمیت آماری کافی باشند. پوشیدنی هایی که در اینجا انتخاب می شوند می توانند نقاط پایانی مورد نیاز برای اهمیت داده شدن داده ها را ردیابی کرده و در نتیجه بینش ارزشمندی ایجاد کنند.

مهم است که زمان بیشتری را صرف توسعه یک پروتکل کارآزمایی بالینی با ذینفعان کلیدی مناسب و شریک فناوری کنیم. ما می دانیم که کلان داده چقدر مهم است ، اما باید آن را در نقاط پایانی مناسب اعمال کنیم.

مراحل پذیرش لباس های فرسوده

  1. قبل از انجام آزمایش بزرگتر ، یک مطالعه اثبات کوچک از این مفهوم ، که شامل اصول اولیه است ، انجام دهید تا ایده ای سریع در مورد نحوه استفاده از لباس بافتنی با یک شریک تکنولوژیکی بدست آورید.
  2. برای مدیریت داده های جمع آوری شده ، یک پلت فرم بهداشتی دیجیتال سالم دریافت کنید. هنگامی که داده های زیادی در سراسر زنجیره تامین کارآزمایی بالینی موجود است ، به خصوص اگر از دستگاه های پوشیدنی متعدد استفاده شود ، مدیریت داده های موثر و کارآمد بسیار مهم است.
  3. امنیت دستگاه و قابلیت اطمینان داده های جمع آوری شده از راه دور با رمزگذاری را نشان دهید. امنیت پیچیده است ، اما بسیار مهم است. موفقیت ، مانند هر مداخله پزشکی دیگر ، مستلزم ارزیابی کامل مزایا و خطرات توسط متخصصان است.

اگر سازمان شما می خواهد داده های جمع آوری شده در مورد ابزارهای کارآزمایی بالینی را جمع آوری و درک کند ، داده های متخصصان و داستان های کاربران را مرور کنید تا کارآزمایی های بالینی و استراتژی کارآزمایی شما را درک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید