سیاست ضد پاکسازی بلومبرگ استثماری و اشتباه است


شعارهای خیره کننده و عکسهای هیجان انگیز از فعالان جوان ، شهردار سابق نیویورک و میلیاردر مایکل بلومبرگ. اقدام برای کودکان بدون دخانیاتوب سایت (CTFK) دارای یک طرح حفاظتی خوب است ، وعده “برابری سلامت و حفظ زندگی” برای نسل های آینده کشورهای فقیر را می دهد. ظاهراً این کمپین می خواهد همه چیز را در جهان بهتر کند و خود را برای “شرکت در سخت ترین نبردها” ستایش می کند. واضح است که این کافی است تا قلب بی تفاوت ترین فرد در میان ما را لمس کند.

با این حال ، به نظر می رسد کمپین بلومبرگ جایگزینی برای کشیدن سیگار توسط قدرت های جهانی است که نمی توان روی آنها برای کشیدن سیگار الکترونیکی حساب کرد. این حرکت یک حمله مستقیم به سلامت مردم است و در کاهش مرگ و میر ناشی از دخانیات تأثیر چندانی ندارد.

همانطور که انتظار می رفت ، این طرح در مورد نجات کودکان از فقر و نجات جان مردم نیست ، بلکه بیشتر در مورد پیچاندن کشورهای فقیر (پول کمتر برای مراقبت های بهداشتی) بر روی انگشتان صیقل داده و آزمایش نشده آنها است.

به طور طبیعی ، وب سایت CTFK مملو از شواهد از سازمان بهداشت جهانی (WHO) است ، که Bloomberg Philanthropies ، شرکت مادر CTFK ، 1 میلیارد دلار برای ابتکارات کاهش آسیب ناشی از دخانیات اهدا کرده است. این جلسه یک سازمان غیر انتفاعی در بهشت ​​است.

برای مثال مکزیک را در نظر بگیرید. آیا این تصادفی است؟ حامی شاهدانه ، رئیس جمهور لوپس اوبرادور پس از آنکه وزیر بهداشت به بلومبرگ دستور داد در مورد تبخیر “توصیه” کند ، ممنوعیت شدیدی در مورد تبخیر اعلام کرد؟ با توجه به این ، میزان سیگار کشیدن در مکزیک در سال 2019 به اوج خود رسیدو شواهد بزرگ از وجود سیگارهای الکترونیکی در کشورهایی مانند انگلستان ابزاری ارزشمند برای ترک سیگار است، شما فکر می کردید که رئیس جمهور اوبرادور استفاده از سیگارهای الکترونیکی را تشویق می کند. قابل رویت نیست. ظاهراً بلومبرگ به یک مشاور دولتی مستقل تبدیل شده است که از نفوذ پولی خود به عنوان ابزاری برای دستکاری و اجرای دستور کار خود با کمی دقت استفاده کرده است.

علاوه بر این ، دولت مکزیک باید بر فیلیپین تمرکز کند ، که در حال حاضر بلومبرگ را به جهت “اخلاقی” جهت دادن به اقدامات ابتدایی بهداشتی افشا می کند. همین امر پس از دریافت 2.3 میلیارد دلار در ویتنام اتفاق افتاد. برخی ممکن است آن را “سخت ترین دعوا” و برخی دیگر آن را استثمار یا باج خواهی بنامند.

چنین رشوه خواری اجباری نه تنها ماهیت تهدیدآمیز تأثیر سازمان های غیردولتی بر دولت های منتخب در ایالت های ضعیف اقتصادی را نشان می دهد ، بلکه یک مشکل جدی بهداشتی را نیز نادیده می گیرد. مکزیک این کشور روزانه 141 مورد مرگ بر اثر سیگار کشیدن را متحمل می شود و سالانه میلیاردها دلار صرف سیستم مراقبت های بهداشتی می کند. اما یک حرکت واقعاً منطقی این است که یکی از قابل اطمینان ترین انواع خروج را ، همانطور که بلومبرگ گفت ، ممنوع کنید.

تأثیر بی دلیل بلومبرگ همچنین نوآوری محصولات ایمن تر غیر قابل احتراق را که به این اقتصادها کمک می کند ، متوقف می کند. داخل انگلستان، جایی که در حالی که بخار توسط سرویس بهداشت ملی به عنوان وسیله ای برای اخراج توصیه می شود ، اما به طور فزاینده ای کسب و کارهای کوچک و مستقل خشکه سازی ، و همچنین مغازه های خانوادگی که محصولات ویپ را جمع آوری می کنند ، در خیابان اصلی افتتاح می شوند. ما با اتحادیه اروپا دومین پایین ترین میزان سیگار کشیدن را داریم که میزان فروش آن به اقتصاد ما و NHS بالغ بر 450 میلیون پوند است. این تنها می تواند یک چیز خوب باشد ، به ویژه در زمینه بهبود اقتصادی پس از همه گیری.

بلومبرگ با کمک به این ممنوعیت های مضر ، یک رژیم سمی از مدیریت خصوصی را در جیب سازمان بهداشت جهانی ایجاد می کند. این باعث ایجاد ترس در جایی می شود که هیچ جایگزین سیگار امن تری لازم نباشد ، به شهروندان بی گناه آسیب برساند و از آسیب پذیری های اقتصادی استفاده شود.

نیازی به گفتن نیست که آنها واقعاً عاشق ملاقات با شما هستند ، یک سیگاری سابق و یک معتاد معتدل ، که سخت ترین کار را برای من انجام می دهند و مرا از “لغزش” نجات می دهند.مناطق گرمسیری جنسیتیوی افزود: “صنایع دخانیات و تبخیر آنها را تبلیغ می کند و بسیار محبوب هستند.

ما باید از کشورهای اروپایی بخواهیم تا الگویی از خود نشان دهند و نفوذ سازمان هایی را که به دنبال تعیین جهت سیاست در زیر پوشش علم عینی هستند ، رد کنند. اگر هر کشوری که از آن درخواست می کند دلیل مالی داشته باشد تا توصیه های مضر سیاست های سیاسی خود را بپذیرد ، سازمان بهداشت جهانی دیگر به یک نیروی نرم تبدیل نخواهد شد.

اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید