شام با تغییر فصل – هفته یهودی واشنگتن


عکس از کری وایت

با ادامه پاییز ، ما شروع به خداحافظی با محصول تابستانی می کنیم. با این حال ، دمای گرم می تواند تا پاییز دوام بیاورد ، و درست مانند کابینت هایی با دوره گذار ، غذا نیز ادامه دارد.

من برای آخرین دسته گوجه فرنگی محلی گریه می کنم ، نگران هلوهای کوچکی که در کدو تنبل باقی مانده است. اما وقتی محصول پاییز فرا می رسد ، من برمی گردم.

دستور العمل های اینجا به عنوان یک پل طراحی شده اند – در سمت سبک تر و محصولات پخته شده در پایان تابستان ، بنابراین این واقعیت را پنهان می کنند که دوره شروع را پشت سر گذاشته اند.

اما آنها آنقدر مهم هستند که هنگام نشستن برای شام از ضد آفتاب و حشره کش ها اسپری نکنید. آنها را به عنوان یک ژاکت بافتنی مدرن در نظر بگیرید – آماده پوشیدن در زمانی که کمی سرد است ، اما وقتی تابستان به اطراف نگاه می کند به راحتی دور کمر می پیچید.

https://www.washingtonjewishweek.com/enewsletter/


اوایل پاییز غذای ماهی

4 سرو می کند

من انتخاب کردم که در یک تابه فویل کباب کنم. این به ما اجازه می دهد در خارج از منزل آشپزی کنیم ، که آشپزخانه را در شب های تابستان خنک نگه می داشت و کار را به شوهرم واگذار می کرد ، که ترجیح می داد کوره را “مرد” کند. اگر بستگی به آب و هوا یا ترجیح شما دارد ، می تواند به یک ظرف داخلی تبدیل شود: بسته به ضخامت ماهی ، در فر با دمای 350 درجه به مدت حدود 20 دقیقه بپزید.

خبرنامه هفتگی یهودیان واشنگتن را از طریق ایمیل دریافت کنید و هرگز بهترین داستانهای ما را از دست ندهید
ما اطلاعات را با فروشندگان شخص ثالث به اشتراک نمی گذاریم.

ثبت نام رایگان

ما از ماهی چینی استفاده کردیم زیرا تازه و محلی بود ، اما با هر ماهی در مقیاس کوچک کار می کند – ماهی قزل آلا ، ماهی کاد ، گرگ ، باس ، خرخر و موارد دیگر. فقط زمان پخت را بسته به ضخامت فیله تنظیم کنید. مخلوط گوجه فرنگی / پیاز / لیموترش ماهی مورد علاقه است و یک غذای عالی برای برنج یا ماکارونی است. جمع آوری نان تست نیز خوشمزه است.

ترکیب بندی
فیله ماهی کاشی 1½ پوند
2 قاشق غذاخوری کره ، به قطعات برش دهید
نمک و فلفل
1 لیمو
پیاز قرمز 1 عدد ، ریز خرد شده
1 گوجه فرنگی ، خرد شده
1 قاشق غذاخوری کره ، به قطعات برش دهید
جعفری 1 عدد ، خرد شده

جهت ها
گریل را تا دمای متوسط ​​متوسط ​​گرم کنید.

چند تکه کره به همراه گوجه فرنگی و پیاز در کف ظرف پخت قرار دهید.

ماهی را با آب لیمو تخلیه کرده و مقدار زیادی نمک و فلفل بپاشید. چند تکه کره دیگر روی ماهی ، روی آن پوست لیمو و جعفری قرار دهید.

ماهی را در تابه با درب گریل بسته شده به مدت حدود 20 دقیقه بپزید. بررسی آمادگی به راحتی خراب می شود و پس از اتمام شفاف می شود.

زوکتی با گوجه فرنگی خشک شده و حلومی

4 سرو می کند

این یک روش عالی برای استفاده از کدو اضافی است. من از برش مارپیچ استفاده می کنم ، اما شما می توانید آن را با دست خرد کنید یا از غذاساز استفاده کنید. نخ های زوکتی کوتاهتر خواهند بود ، اما همچنان خوشمزه خواهند بود.

و اگر خانواده شما برای چنین غذایی به ماکارونی واقعی نیاز دارند ، می توانید آن را اضافه کنید یا تا نصف آن را با ماکارونی و زوکتی بپزید.

ترکیب بندی
3 قاشق غذاخوری کره ، جدا شده
1 پیاز ، خرد شده
4 حبه سیر ، خرد شده
تکه های فلفل قرمز به مزه
مقداری نمک فراوان
2-3 کدو تنبل ، مارپیچ به یک “کدو تنبل”
⅔ لیوان گوجه فرنگی خشک (خشک ، نه در روغن)
1 15 اونس نخود ، قابل خشک شدن و شستشو است
1 بسته حلومی را به قطعات کوچک برش داده و با یک حوله کاغذی خشک کنید

جهت ها
1 قاشق غذاخوری روغن را در یک ماهیتابه بزرگ گرم کنید و پیاز ، سیر ، فلفل قرمز و نمک را سرخ کنید.

حدود 5 دقیقه بپزید تا نرم و معطر شود.

در حالی که پیازها سرخ می شوند ، گوجه فرنگی های خشک شده را با قیچی آشپزخانه از وسط نصف کرده و در ظرفی قرار دهید تا در مایکروویو نگهداری شود. روی را بپوشانید و به مدت 1 دقیقه در مایکروویو گرم کنید. بگذارید بماند ، به طوری که آب پر شود تا مزه دار شود.

وقتی پیاز سرخ شد ، زوکتی را اضافه کرده و هم بزنید تا شروع به پختن کند. مخلوط نخود و گوجه فرنگی را اضافه کنید. حرارت را کم کرده و به جوش بیاورید ، مرتباً هم بزنید.

روغن باقیمانده را در تابه ای دیگر گرم کنید تا متوسط ​​شود و هالومی ها را به قطعات تقسیم کنید تا از همه طرف قهوه ای و قهوه ای شوند. آن را روی دستمال کاغذی بریزید.

بررسی کنید که کدو سبز آماده است – باید بپزد ، اما لزج نیست – حدود 10 دقیقه در تابه طول می کشد.

هاله را روی مخلوط زولبیا پهن کرده و بلافاصله سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید