طرز تهیه عدس بو داده


آیا می خواهید طرز تهیه عدس سرخ کرده را بیاموزید؟ در اینجا راهی آسان برای تهیه یک عدس خوشمزه و پر چرک (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که برای عطرهای پروتئینی و فیبری مناسب است!

عدس بو داده

سلام بچه ها!

می خواستم یک درس کوچک در مورد طرز تهیه عدس سرخ کرده را با شما به اشتراک بگذارم. اخیراً ، من خوردن عدس را شروع کرده ام زیرا آنها یکی از پروتئین های مورد علاقه من در گیاه هستند. من چند جلسه را به اشتراک گذاشتم: 15+ دستور العمل آسان عدس قرمز و 20+ دستور عدس سبز اگر به دنبال راه هایی برای افزودن عدس بیشتر به برنامه غذایی خود هستید. اگر عدس برای شما مشکل روده کوچک ایجاد می کند ، نحوه پرورش عدس را بیاموزید تا هضم آن آسان تر شود.

امروز می خواهم نحوه سرخ کردن برای یک میان وعده خوشمزه و تند را به شما نشان دهم.

طرز تهیه عدس بو داده

عدس برشته و نخود

اگر تعجب می کنید که چرا باید عدس سرخ کرده بپزید ، من می فهمم … اما نخود بو داده یک میان وعده محبوب است ، درست است؟ من یک مقاله کامل در مورد نحوه پخت نخود دارم و همیشه از آنها در مخلوط تنقلات نخود بو داده استفاده می کنم. مشابه عدس ، فقط کوچکتر است. این در واقع آنها را برای کودکان نوپا و خردسالان عالی می کند زیرا آنها هنوز از استراحت بدون خطر خفگی لذت می برند.

بسته به اینکه عدس بو داده را شیرین یا خوش طعم کنید ، می تواند یک افزودنی عالی برای مخلوط بدون آجیل یا روی سالاد برای پروتئین اضافی بپاشید!

طرز پخت عدس

طرز تهیه عدس سبز

قبل از سرخ کردن عدس ، باید طرز پخت آن را بدانید. اینم استایل من:

عدس سبز و آب را به کاسه اضافه کنید. من معمولاً از نسبت 1 فنجان عدس به 4 فنجان آب استفاده می کنم زیرا در حین پخت سه برابر می شود. روی آن را بپوشانید و بگذارید بجوشد ، سپس درب آن را جدا کنید ، حرارت را کم کنید و به مدت 12 دقیقه بجوشانید. آب اضافی را تخلیه کنید.

به عنوان یادآوری ، می توانید یک کیسه عدس را به طور همزمان بپزید ، سپس آنها را به 1-2 فنجان تقسیم کرده و در صورت نیاز فریز کنید. من این کار را انجام می دهم تا همیشه برای تهیه کیک موز عدس آماده باشم.

میان وعده عدس سرخ کرده

عدس برشته

وقتی آماده پخت عدس سرخ شده شدید ، یک لیوان عدس پخته را روی یک حوله کاغذی پهن کنید. آنها را به مدت یک ساعت خشک کنید.

به یک ورقه پخت بریزید و کمی روغن روی آن بپاشید.

ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین ، من دوست دارم از دارچین و شکر استفاده کنم. برای نسخه خوشمزه ، فلفل توس ، فلفل یا پودر سیر و نمک آماده کردم.

تفت دهید ، گاهی اوقات هم بزنید.

بگذارید خنک شود.

آیا می خواهید عدس سرخ شده را در یخچال بپزید؟ شما می توانید! یک سینی فویل آماده کنید تا آنها را در پایین سرخ کن نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی را در لبه ها برای گردش هوا بگذارید.

چاپ کنید

دستور تهیه عدس سرخ شده

طرز تهیه عدس بو داده

آیا می خواهید طرز تهیه عدس سرخ کرده را بیاموزید؟ در اینجا راهی آسان برای تهیه یک عدس خوشمزه و پر چرک (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که برای عطرهای پروتئینی و فیبری مناسب است!


ترازو

ترکیب بندی

1 فنجان عدس پخته

در حال سپری کردن است

ادویه ها

دستورالعمل ها

  1. 1 فنجان عدس پخته را روی یک حوله کاغذی پخش کنید. آنها را به مدت یک ساعت خشک کنید. به یک ورقه پخت بریزید و کمی روغن روی آن بپاشید.
  2. ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین ، من دوست دارم از 1/2 قاشق چایخوری شکر و 1/2 قاشق چایخوری دارچین استفاده کنم. برای نسخه معطر ، از ادویه جات مورد نظر خود استفاده کنید – من فلفل توس و فلفل ، پودر کاری ، پودر سیر و نمک و موارد دیگر را تهیه کردم.
  3. در دمای 300 درجه فارنهایت تفت دهید ، هر 10-15 دقیقه به مدت 40-45 دقیقه هم بزنید.
  4. بگذارید خنک شود.
  5. سالاد و موارد دیگر را به مخلوط آماده اضافه کنید یا آنها را در یک مشت ببرید!

یادداشت

احتمالاً می توانید 2 فنجان عدس پخته را در یک ورقه پخت بزرگ در یک زمان بپزید ، اما من بیشتر از آن را توصیه نمی کنم ، در غیر این صورت قابلمه را می ریزید تا قرمز نشود!

آیا شما این دستور العمل را ساخته اید؟

خیلی راحت ، نه؟! این غذاها برای یک مشت غذا مناسب هستند ، یا می توانید آنها را به یک عطر اضافه کنید ، با سوپ یا سالاد بپاشید.

آیا می خواهید طرز تهیه عدس سرخ کرده را بیاموزید؟  در اینجا راهی آسان برای تهیه یک عدس خوشمزه و تند (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که برای طعم پروتئین و فیبر مناسب است!

خوشحال باش!
– لیندسی –

آیا می خواهید برای برنامه ای مانند PRO غذا باشید؟

منو ببر 3 نکته برتر!
به علاوه ، دستورالعمل های سریع و سالم هر هفته در صندوق ورودی شما!

دیدگاهتان را بنویسید