عوارض تولد یا تولد ناشی از التهاب سیستمیک در زنان سیاه پوست بیشتر است


خبر – SAN DIEGO بر اساس تحقیقات انجام شده در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® 2021 ، زنان سیاه پوست بیشتر از زنان سفیدپوست در معرض عوارض غیرمنتظره در هنگام زایمان یا زایمان قرار می گیرند ، به ویژه به دلیل التهاب سیستمیک.

التهاب سیستمیک یا التهاب کل بدن یکی از چهار دسته ای بود که محققان هنگام جستجوی الگویی از بیماران مبتلا به عوارض شدید مادر (SMM) شناسایی کردند – نتیجه غیرمنتظره زایمان و زایمان ؛ که منجر به کوتاه مدت یا بلند مدت می شود. عواقبی برای سلامتی یک زن ، از جمله مرگ.

زنان ممکن است بسیاری از عوارض یا رویدادهای مرتبط با SMM را تجربه کنند (به عنوان مثال ، نارسایی کلیه و اکلامپسی ، فشار خون بسیار بالا که منجر به این تشنج می شود). تحقیقات نشان داده است که این عوارض یا حوادث را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: التهاب سیستمیک (شوک ، انعقاد غیرطبیعی خون ، سندرم نارسایی تنفسی بزرگسالان – ARDS – و استراحت در رختخواب دستگاه تنفسی) ؛ حوادث قلبی عروقی (از جمله حوادث عروق مغزی مانند نارسایی کلیه ، اکلامپسی و آنوریسم) ؛ بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه ؛ و خونریزی منجر به انتقال خون (خونریزی زیاد).

زنان سیاه پوست در هر چهار دسته SMM بیشتر از سفیدپوستان در معرض خطر بودند ، زیرا اکثر زنان سیاه پوست به دلیل التهاب سیستمیک SMM را تجربه کردند.

“تحقیقات قبلی نشان داده است که هرچه تعداد عوارض یا رویدادها در SMM زنان بیشتر باشد ، خطر مرگ بیشتر است ، اما مطالعه ما اولین موردی است که نشان می دهد این عوارض و رویدادها چگونه با یکدیگر ارتباط دارند و پیامد آن را در نظر خواهند گرفت. “آندریا گفت. ایبارا ، MD ، MS ، نویسنده و دانشیار بیهوشی و پزشکی بعد از عمل ، دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ. “ما ویژگی هایی مانند نژاد ، چاقی و دیابت را شناسایی کرده ایم که می تواند تعیین کند کدام دسته از زنان در معرض خطر بیشتری از حوادث جدی از جمله مرگ قرار دارند. این بینش می تواند منجر به توسعه پروتکل ها و دستورالعمل های جدید مامایی برای بهبود مراقبت شود.”

محققان 97،492 پرونده زایمان را در یک مرکز از سال 2008 تا 2017 بررسی کردند و دریافتند که آنها 2666 رویداد SMM (2.7٪) را پوشش می دهند و 49 زن در یک سال پس از زایمان جان خود را از دست داده اند. آنها دریافتند که 44 درصد از زایمان های مربوط به SMM زودرس (قبل از هفته 37 بارداری) بوده است. زنان سیاه پوست SMM بالاتری (4.1٪) نسبت به زنان سفیدپوست (2.4٪) داشتند.

عواملی که خطر ابتلا به SMM را در همه گروه ها افزایش می دهند شامل سیاه پوستان ، دیابت یا پره اکلامپسی است. زایمان سزارین یک عامل خطر اضافی برای گروه خونریزی بود. عوامل خطر اضافی برای زنانی که در گروه التهاب سیستمیک قرار می گیرند شامل افسردگی و عوامل اجتماعی از جمله فارغ التحصیلان کم درآمد یا دبیرستانی است.

دکتر ایبارا می گوید: “این تحقیق بسیار مهم است زیرا می تواند از اکثر بیماری های مادر جلوگیری کند.” “با شناسایی عواملی که خطر ابتلا به عوارض SMM در زنان را افزایش می دهد ، می توان بودجه بیشتری را برای مراقبت های دوران بارداری اختصاص داد.”

انجمن بیهوشی شناسی آمریکا

انجمن بیهوشی آمریکا (ASA) در سال 1905 تأسیس شد ، یک انجمن آموزشی ، پژوهشی و علمی با بیش از 54000 عضو است که برای بالا بردن و حفظ استانداردهای عمل بیهوشی پزشکی تأسیس شده است. ASA متعهد است که ارزیابی مراقبت های پزشکی بیماران را قبل و حین عمل ، حین و بعد از عمل ، به متخصصان بیهوشی ارائه دهد تا از بالاترین کیفیت و مراقبت ایمن مورد نیاز هر بیمار اطمینان حاصل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیهوشی ، به انجمن بیهوشی آمریکا در asahq.org مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش متخصص بیهوشی در اطمینان از ایمنی بیمار ، به asahq.org/MadeforThisMoment مراجعه کنید. همین امروز به گفتگوی اجتماعی ANESTHESIOLOGY® 2021 بپیوندید. مانند ASA در فیس بوک ، ما را دنبال کنید ASALifeline در توییتر و از هشتگ # ANES21 استفاده کنید.

###دیدگاهتان را بنویسید