نیویورک از شما برای بهبود طرح ها و قوانین غذاخوری در فضای باز کمک می خواهد


تا به امروز ، حدود 12000 رستوران در برنامه رستوران های باز شهر شرکت کرده اند ، این یک ابتکار غیرمعمول برنامه خیابان های باز است که به رستوران ها و کافه ها اجازه می دهد از فضای خیابان برای امکانات غذاخوری در فضای باز استفاده کنند. به نظر می رسد اکثریت نیویورکی ها تغییرات چشم انداز شهری ما را پذیرفته اند-یک نظرسنجی نشان داد که دو سوم نیویورکی ها معتقدند که شهر “خیابان های خود را به روی اتومبیل ها و عابران پیاده می بندد. و باز کردن رستوران ها درست است”. اعتقاد داشته باشید که هنوز فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. با توجه به اینکه خیابان های باز و شاخه های مختلف آن به بخشی دائمی از چشم انداز نیویورک تبدیل شده است ، شهر دقیقاً روی آن کار می کند.

دپارتمان توسعه شهری (DTS) و دپارتمان حمل و نقل (DOT) این هفته اعلام کردند که فرایند همکاری با مردم را برای بهبود طراحی و مقررات تاسیسات پذیرایی در فضای باز آغاز کرده اند.

هانک گاتمن ، کمیسر DOT می گوید: “رستوران های باز نه تنها به نجات صنعت رستوران داری معروف در نیویورک کمک کردند ، بلکه نشان دادند که چگونه می توانیم خیابان های خود را به شیوه ای پویا دوباره تصور کنیم.” “توسعه دستورالعمل های طراحی تضمین می کند که این برنامه اضطراری به بخشی دائمی از شهر ما تبدیل می شود و رستوران های جوامع ما را لنگر می زند تا برنامه پیشرفت کند.”

در حالی که رستوران های فضای باز توسط شهردار بیل دو بلاسیو با دستور اجرایی اضطراری در طول همه گیری در سال 2020 تصویب شد ، شهردار گفت این برنامه به نجات نزدیک به 100000 شغل کمک کرده است – اکنون شهر و قانونگذار با یک کار دلهره آور روبرو هستند. دائمی کند این شامل تغییر متن منطقه بندی می شود ، که بسیاری از مرمت کنندگان از آن حمایت می کنند (در حال حاضر تحت نظارت عمومی است) ، که محدودیت های جغرافیایی در مورد مکان کافه ها برای عابران پیاده را حذف می کند.

همانطور که DOT ​​می گوید ، افکار عمومی از کجا آمده است “چگونه می توان این تنظیمات جدید را به محیط پیچیده خیابان های نیویورک اضافه کرد”. این اطلاعات به صورت حضوری و از طریق میزگردهای دور از راه دور طی شش ماه آینده ارائه می شود – برنامه رویدادها در وب سایت DOT و NYC Engagement نشان داده می شود و دستورالعمل های طراحی جدید تا بهار 2022 منتشر می شود.

یدانیس رودریگز ، عضو شورا ، رئیس کمیته حمل و نقل ، گفت: “موفقیت این برنامه باید به ما انگیزه بدهد تا به جستجوی ابتکاراتی بپردازیم که به نیویورکی ها کمک می کند خیابان های خود را پس بگیرند.” “امیدوارم بتوانیم این کار را در روند جلب مشارکت مردم انجام دهیم. در مورد چگونگی بهبود برنامه رستوران های باز بحث کنید. ما باید اطمینان حاصل کنیم که مشاغل کوچک در مناطق دور دست از حمایت مورد نیاز خود برخوردار می شوند.”

بیشتر بخوانید: شهردار بعدی نیویورک چگونه برنامه خیابان باز ما را بهبود می بخشد؟

البته ، تعدادی قانون برای غذا خوردن در فضای باز وجود دارد – باید یک مسیر مشخص برای عبور عابران پیاده وجود داشته باشد ، هیچ سازه ای نباید پیچ ​​خورده یا به پیاده رو چرخانده شود ، هیچ ساختاری نمی تواند درختی را بپوشاند یا لمس کند. شیرهای آتش نشانی یا علائم خیابان و غیره را مسدود نکنید. برخی از مردم محلی شکایت کرده اند که امکانات بیرونی بر کیفیت زندگی در محله های آنها تأثیر می گذارد.

این شهر به دنبال ایده هایی در مورد چگونگی بهبود تعاملات ایمن بین مناطق غذاخوری ، رانندگان ، دوچرخه سواران و عابران پیاده است. آنها همچنین می خواهند الزامات ADA را رعایت کنند و تعداد سکوها و سطح شیب دار را افزایش دهند.

آنها همچنین می خواهند انواع سازه های مجاز را بهبود بخشند – در حال حاضر سوله هایی وجود دارد که می توانند سبک های مختلف ، عناصر مختلف طراحی را در خود جای دهند ، موارد اضافی خطرناکی مانند “پایین سقف” و برخی مکان های خیره کننده وجود دارد. به در نظر گرفتن امکانات پذیرایی در فضای باز در شهر می تواند راهی برای ایجاد ظاهر یا استاندارد یکپارچه برای آنها باشد.

اندرو ریگی ، مدیر اجرایی اتحادیه مهمان نوازی نیویورک می گوید ، در نهایت ، این امر به دنبال ایجاد تعادل بین قوانین “استاندارد ، پایدار و متغیر” برای خیابان های شهر است. زیرا این چیزی نیست که هیچ کس در صنعت بخواهد آن را از دست بدهد: “من از نظر رستوران می دانم ، بسیار محبوب و بسیار مهم است.” او به Gothamist گفت. “میزان غذا خوردن مردم در خارج از منزل در پنج منطقه بسیار محبوب است.”

دیدگاهتان را بنویسید