4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و یک درمانگر جنسی درباره علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان صحبت می کنند و به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید.

مواقعی وجود دارد که حتی اگر تنظیمات بسیار دقیق به نظر برسند ، بدن شما زمان مناسب برای هرگونه رابطه جنسی را احساس نمی کند. اگر این اتفاق اغلب برای شما می افتد ، تنها نیستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار شایع است: در سال 2019 ، دانشگاه پزشکی شیکاگو گزارش داد که یک سوم زنان کم یا کاهش میل جنسی را گزارش کرده اند. البته ، سال سخت 2020 (و بعد) به میل جنسی کمک نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میل جنسی آنها در سال 2020 کمتر از حد معمول است.

کاهش تمایل به رابطه جنسی می تواند شما را به این فکر برساند که مشکلی در زندگی شما وجود دارد ، همانطور که معمولاً تجربه می کنید یا آنطور که فکر می کنید ، اما این به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد ، آنها به سلامت شما مربوط می شوند و خارج از کنترل شما هستند ، میل جنسی “مناسب” وجود ندارد. بیشتر بخوانید درباره شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود وقتی احساس می کنید کمتر از روحیه خود هستید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب با کلمات جنسی یا میل جنسی ترکیب می شود ، اما در واقع تفاوت های اساسی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، بیدار شدن از خواب واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. به گفته لورن واکر ، روانشناس بالینی ، در مقاله ای در سال 2020 در مجله دکتری ، “مقدار ایده آل” تمایل وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعتبه

میل جنسی در طیف موجود است. Loren Dummit ، LMFT و درمانگر معتبر اعتیاد به رابطه جنسی ، در یک عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “در طول سالها به طور طبیعی در مردان و زنان تغییر می کند و غیر معمول نیست که یک شریک گاهی به علایق خود علاقه نداشته باشد.”

تغییر در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات مهم در زندگی یا تغییرات هورمونی ، از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن کار یا قطع رابطه ، می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. Dummit می گوید: “عوامل اضافی ، مانند موقعیت ، وضعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس ، می تواند تأثیر بیشتری بر خواسته های جنسی زنان داشته باشد.”

Kindbody در سانفرانسیسکو گفت: “میل جنسی پایین برای سلامتی مهم نیست. با این حال ، اگر این هنجار شخصی شما نیست ، خوب است با پزشک خود در مورد تغییرات ایجاد شده صحبت کنید.” به او می افزاید: “پزشک شما می تواند تعیین کند که آیا مشکل پزشکی بیشتری دارید یا مشکل روانی یا رابطه ای دارید.” اگر بدون توجه به شریک یا موقعیت خود ، میل جنسی پایینی را تجربه می کنید و این از نظر احساسی بر شما تأثیر می گذارد ، ممکن است نشانه ای از اختلال میل جنسی بیش فعال باشد. این احتمالاً در 10 درصد از زنان اتفاق می افتد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN در مورد آنها صحبت کنید. این که آیا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD را داشته باشید ، از جمله تقریباً هیچ گونه افکار جنسی و رنجش احتمالی در یک رابطه عاشقانه ، یا حتی اگر گاهی اوقات متوجه کمبود میل جنسی می شوید ، مهم است که در مورد علل آن بیشتر بدانید. میل جنسی پایین و وسایل احتمالی

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و نگرانی های مربوط به سلامت روان

دامیت می گوید: “استرس ، عوامل خارجی یا مشکلات بهداشت روانی ، میل جنسی پایین می تواند نقش مهمی ایفا کند.” “ممکن است فقدان علاقه یا میل باشد ، اما گاهی اوقات فرد نمی تواند قدرت و انگیزه خود را در دنیای امروز پیدا کند ، جایی که خواسته های متناقض زیادی وجود دارد.” کاهش میل جنسی می تواند نشانه یک بیماری جدی روانی باشد ، از جمله اضطراب و افسردگی به طور کلی. به گفته کلینیک کلیولند ، افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی است که به خوبی در مغز احساس می شوند ، مانند دوپامین و سروتونین ، که همچنین می تواند بر لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما تأثیر بگذارد.

چگونه خود را خوب کنیم

اگر عدم تمایل شما مربوط به استرس طبیعی زندگی است ، می تواند به آرامش قبل از رابطه جنسی مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن کنترل شده یا حتی ورزش برای از بین بردن استرس کمک کند. دامیت پیشنهاد می کند. امتحان مواردی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و Jane را بارگیری کنید) می تواند به بهبود روحیه شما کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از سایر روشها خودتان در مورد آن با شریک ، درمانگر یا درمانگر جنسی و پزشک خود صحبت کنید. دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، یائسگی و تغییرات هورمونی در دوران پس از یائسگی است. یائسگی طبیعی معمولاً در 40 سالگی شروع می شود ، اما برای برخی از زنان ، می تواند زود شروع شود. این که آیا یائسگی را در نتیجه طبیعی ، جراحی یا شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. بر اساس نظرسنجی دانشگاه بهداشت و علوم اورگان ، 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد که می تواند منجر به کاهش میل جنسی و خشکی واژن شود که اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

چگونه خود را خوب کنیم

دورمیت می گوید استروژن درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یک درمان تجویزی است که به کاهش علائم یائسگی از جمله کاهش میل جنسی ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی نوسانات خلقی کمک می کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا این برای شما مناسب است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند که با سایر موقعیت های جنسی آزمایش کنید ، به خصوص اگر رابطه جنسی دردناک است ، یا با استفاده از ویبراتور به رابطه جنسی بازگردید. وی می افزاید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و حساسیت تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرص های ضد بارداری کم استروژن باعث خشکی واژن و افزایش میل جنسی در افرادی می شود که از داروهای ضد بارداری خوراکی استفاده می کنند (نسخه استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است کم باشد. به طور کلی کنترل بارداری هورمونی

اگرچه مشکلات سلامت روان ، مانند افسردگی ، می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود ، اما داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند. این داروها یک اثر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما دارند و این می تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات منفی بر رابطه جنسی گزارش کرده اند.

چگونه خود را خوب کنیم

وقتی نوبت به علل پزشکی احتمالی کاهش میل جنسی می رسد ، مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) داروها ، بهتر است در صورت ایجاد هرگونه راه حل یا تغییر احتمالی در دوز دارو ، ابتدا به پزشک خود اطلاع دهید. یا دستور غذا اگر شریک زندگی دارید ، می توانید آشکارا با او در مورد احساس خود در نتیجه مصرف دارو مشورت کنید. اگر میل جنسی پایین با مشکلی رایج در رابطه یا رابطه شما مرتبط باشد ، ممکن است پزشک شما تغییر داروها یا نکات را توصیه کند.

4. بارداری یا دوره پس از زایمان

به گفته دکتر پدروسو ، مانند یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییر در سلامت روان شما می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند میل جنسی را افزایش دهد ، در حالی که در زنان دیگر ، علائمی مانند خستگی ، حالت تهوع یا حتی اعتماد به نفس پایین که با تغییر شکل بدن مرتبط است ممکن است باعث کاهش شود. میل جنسی

پس از تولد ، استروژن کاهش می یابد و هورمون ها می توانند مختل شوند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن ، بازگشت بدن به حالت عادی ، استرس مراقبت از شخص دیگر را اضافه کنید. تغییرات طبیعی است.

چگونه خود را بشناسید

دامیت گفت ، برای شبهای تجمع وقت بگذارید. او به نوبت برنامه ریزی ، معرفی خود و خلاقیت و همچنین آرامش بدون انتظار را توصیه می کند. عنصر غافلگیری به شما کمک می کند روحیه خود را بالا ببرید. به خاطر داشته باشید که نیازی به تغییر جنسیت ندارید – در صمیمیت مانند ماساژ احساسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک زندگی خود ، حمام کردن شریک زندگی خود یا سایر روابط صمیمی شرکت کنید.دیدگاهتان را بنویسید